YÜZDE YÜZ FUTBOLUMUZ

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

“2009 Yılının sezon başı Bolu’daki spor camiası sanal ortamda futbolumuz.com’la” tanıştı.

 

Emin abim, nam-ı diğer “Anahtarcı Emin ve Adem Çelen kardeşimin emekleriyle futbolumuz.com sitesi” ile camiamıza “Kişilerin değil, Boluspor’un peşinde!” sloganıyla yayın hayatına başladı çoğunun “Boluspor’un değil, menfaatin peşinde koştuğu” dönemlerde.

 

Basınımızın “Duayenlerinden, eğitmen, şair, yazar, vatanperver ve gönül dostu Muharrem Demirel hocamızın” istediğini de kırmayarak, sekiz senedir hobi olarak devam ettirdiğim spor yazarlığıma, yazılarımla  bu ailenin içine bende katıldım.

 

Ben ve benim gibi nesli azalmış, manevi haz dışında “Boluspor ve yazdıklarından zerre maddi menfaati olmayan”, zaman zaman “İrlandalı” veya “Muhalif” diye adlandırılan yazarların “Gönlünce, gördüğünce yazılarına müdahale olmadan, (Kişilik haklarına ve iftiraya yer vermeden) çocukluğumuzdan beri gönül verdiğimiz takımımıza, olumlu yada eksik gördüklerimizi yazabileceğimiz zamanla tek adres” olmuştu.

 

“Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar” misali, önce site, sonrasında 2011 yılında gazetemizin de aktif hale geldiğinde bile “Düşüncelerimizi, beğenilerimizi, eleştiri ve tenkitlerimizi yasalar ve kişilik hakları çerçevesinde özgürce ifade edebildiğimiz” yuvamız oldu.

 

Tabi yıllar çerçevesinde “Yazı çizgimizi beğenenlerin” yanında “Yazdıklarımızdan rahatsız olanlar” oldu. “Başkanlar, yöneticiler, gazete patronları” gibi.

 

Kimisi imtiyaz sahibine “Bu adama niye yazı yazdırıyorsun?” diyenler oldu. Kimisi “Yazılarımızı yumuşatmamızı” istedi. Kimisi de araya tanıdıklar sokup; “Beni yanlış tanıyor.” diye haberler gönderdi bu sekiz yılda.

 

“Doğruya doğru, eğriye eğri diyebilen, yaptığı haberle gündem oluşturan, kişilere gebe kalmayan, reklam ve maddi kaygısı olmadan, çizgisinden sapmadan yoluna devam ettiği ve doğru adreste olduğuma inandığım” için yazılarımla buradayım.

 

Biz kendimiz yıllardır “Doğru bildiğimizden” sapmadık. İşte bu yüzden “Bolu Spor Gazetesi ve Futbolumuz.com Ailesinin içinde yer almak, benim için bir ayrıcalık!”

 

“Daha nice dalyalara!”

 

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları