BOLUSPOR’UN EKSİKLERİ

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Osmanlıspor ve Adana Demirspor maçları göstermiştir ki “Boluspor sezona hazır değil!”

 

Geç yapılan transferler, gençlerin hazırlık maçlarında ışık vermemeleri, “Gelenlerinse, gidenleri mumla arattığı” bir sezon başlangıcı yaşıyoruz.

 

Mevkii mevkii inceleyelim.

 

Kale; 2 Gökhan gitti, 2 alt yapımızdan gözümüzün bebekleri Sabri ve Cengizhan kaldı. Üstlerine iki Antalyaspor’dan Ozan ve “Siyaset kokan 19’luk Deniz’i aldık.” Onlarda yetmemiş olacak ki son olarak Y.Orduspordan 23’lük Yavuz’u transfer ettik.

 

Osmanlı maçında Ozan,  Adana Demirspor maçında Sabri’yle sahaya çıktık, azda olsa kalemize gelen pozisyonlarda “Gökhan Değirmenci’de ki rahat hallerimizi aradık.”

 

Defans ve Kanatlar; sezon başı gidip gelen Ümit Kurt, genç Burak “Osmanlı maçında uyumlu bir ikili görülmedi ki” Adana Demirspor maçında stoperde Ümit ve yeni transfer İsmail Konuk ile başladı. İsmail “Nokta müdahaleleriyle” göz doldururken, Ümit saha içindeki “Rakibe ve hakemlere karşı agrasif ve konuşkan tavırları gelecek için her maç 10 kişi kalmamamız” konusunda teknik heyetin acil önlem alması gerekiyor.

 

Sağ beki geçtim, özellikle sol bek “Devşirmelerle maçlar kurtarılmaya çalışılsa da” hala netletmiş değil.

 

Birde Dimov mevzuu varki “Kulüpten hala bir açıklama yapılmamış olsada” bu konu önümüzdeki günler de çok su kaldırır durumlara gebe bir durum.  Sözleşmesi devam eden oyuncu “Bu sezon kadroda düşünülmemiş olacak ki takım bulması söylenmiş, Dimov gitmek istemeyince alt yapıya gönderilmiş” ve “Hergün oyuncu için antrenmanlara çıkmıyor” diye noter tutanağı tutturulduğu gelen bilgiler arasında.

 

Orta saha; Akubueze,Yusuf Emre ve İshak’ın yerine gelenler Bilal Kısa, Dodo, Cumali ve Gökhan Sazdağı (Umut Gündoğan'ı saymıyorum bile) “İleri ucu ve kanatları besleyemedikleri” gibi ve ayaklarında geçtiğimiz sezon “Akubueze gibi top tutmalarını ve gol pozisyonlarına girmelerini” bu arkadaşlarda arar olduk.

 

Kanatlar ve Forvet; Geçtiğimiz sezona nazaran tek rahat olduğumuz mevki belkide kanatlar. Geçtiğimiz sezon Özgürcan Özcan ve Batuhandan oluşan forvet hattı “Rydell Poepon’un gelişiyle bir nebze olsun gönüllere su serpti.” Kanatlar Mustafa Durak, Mustafa Eskihellaç , Shukurov ve dönecek Melihle birlikte "İleri ucumuz şuan takımın en hazır yeri."

 

Giray hocamızın tabiriyle “4-5 oyuncu transferide” bittiğin de sizler de bizler de tam bir analiz yaparak “Gelecek adına hedeflerimizin ne olacağını” gözlemleyebileceğiz.

 

Baki selam ile...

Yazarın Diğer Yazıları