HAZIR DEĞİLİZ!

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Geçtiğimiz haftaki gazetemizin manşeti “Hazır mıyız?” dı. Hem başlığın devamında haberin içinde yazdığımız hem de Giresunspor maçında da gördük ki “Henüz hazır değiliz!”

 

“Hala eksik bölgeler, uyum sorunu yaşanan bölgeler, geçtiğimiz sezonki performansından eser olmayanlar ve oynadığı mevkiinin hakkını veremeyenler” vardı sahada.

 

Ha bunca eksiğe rağmen skor avantajını yakalamamız, rakibe karşı eksik olan bölgelerde de ikinci yarı Teknik Direktör Fuat Çapa’nın müdahaleleri “Rakibin 65’inci dakikadan sonra hızını kesti.”

 

Özellikle ilk yarı aksayan bir sağ kanatta Göksu’nun yerine sol kanat oyuncusu kısa zaman önce takıma katılan Caner Cavlun’nun oyuna girmesi herkesi şaşırtsa da, o kanatta maç sonuna kadar sıkıntı yaşamamamızı sağladı.

 

Forvette Popeon “Ben bu senede bu takımın golcüsüyüm mesajı” verdiği kadar kaleciyle karşı karşıya pozisyonda kaçırdığı gol pozisyonu sonrası Trevede’nin “Benim adım Hıdır, yapacağım budur” mesajı yönetim ve hoca tarafından iyi algılanmalı.

 

Defansta ise Diarra ve Arapi arasında bir “Uyum sorunu” olduğu gözüküyor. Alim’in cezasının sona ermesiyle Fuat Hocanın bu ikiliden birini yedeğe çekeceğini düşünüyorum. Özellikle ilk yarı rakibe rahat vuruş imkânı verilmesi ilerleyen dönemler için bizlere bir uyarı niteliğinde olacaktır.

 

Geçtiğimiz sezonun flaş ismi Akabueze’nin bu maçta neredeyse “Yokları oynaması” izleyenlerde büyük hayal kırıklığına yol açtı.

 

Orta sahanın yeni “On numarası” diye lanse ettiğimiz İrfan’sa Popeon’a ve Travede’ye verdiği akıl dolu ara pasları dışında, doksan dakika sahada pek gözükmedi.

 

Kalede ise Gökhan Değirmenci son dakika yediği şansız gol dışında seyirciye ve arkadaşlarına güven veren oyunuyla bu sezon Ertuğrul’la tatlı bir rekabete girecekler.

 

Son dakikada kaybedilen iki puan olsa da Boluspor eksik bölgelerini tamamladığı, defansta uyum sorununu aştığı takdirde, bu sezon hedef olan “ilk ikiden Süper Lig hayalini” taraftarlarımıza yaşatacaktır.

 

“Hırs bir sandalın yelkenini şişiren rüzgara benzer; fazlası gemiyi batırır azı da gemiyi olduğu yerde tutar.” Woltaire

 

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları