Gitti Sait, Gelsin Başarı!

Selam ve dua ile merhabalar,

Hikaye ne güzel başlamıştı oysa, son iki sezonun "Play-Off'luk flash takımı", bu sezonun ilk 9-10 haftasının da "Fırtınaya" dönmüştü.

Sait hoca Boluspor'un 1.lig tarihinin "Tüm rekorlarını altüst edip" çoğu taraftara ve biz basın mensuplarına "Bekle bizi Süper Lig" bile dedirtmişti.

Ne olduysa büyü "Karabükde zorda olsa galip gelinen, Yusuf Emre'nin gereksiz kırmızı gördüğü maçla" bozuldu.

O maçtan sonra ne galibiyet yüzü görebildik, nede sahada ilk haftalar fırtınalar estiren takımı.

Devre arası "Derdimize ilaç olur" derken, "Ne transfer yapılabildi nede kamp derdimize derman" olabildi.

Necip Başkanın kazandığı kongre sonrası "İlk iki sene bizden bir şey beklemeyin, üçüncü senemizde Süper ligdeyiz!" sözlerini kendi unutsa da bizler unutmadık!

İlk haftalarda gelen sonuçlarla birlikte bu hedef neredeyse tutuyordu. Puan ortalaması bize "İlk ikiden çıkarsınız!" diyordu.

Sonra ki sonuçlarla "İlk iki zor olsa da, bu ligi Play-Off'lar da bitiririz" söylemine döndü işler.

Devre arası ve Osmanlı maçı sonucu ve oynanan oyunla birlikte "Kimseden ses çıkmadı" ama içten içe bu oyunla camia da "Anca ligde kalırız!" hedefine döndü iş.

Son mağlubiyetle suçluda bulunmuştu Sait  hoca!

Takımda kadro derinliğinin sezon başından beri olmaması, transfer yapılmayıp, aynı tarz oyuncularla gelen galibiyetlerle kanıp, eksik mevkilere transfer yapılmaması,

Takım içi dengelerin bozulması ve guruplaşmalara ses çıkarılmaması, maddi özellikle prim anlamında futbolcuların tatmin edilmemesi,

Yönetimin başarılı dönemler hariç bir kaç kişiyle temsil edilmesi, her sezon yapılan yönetimsel hataların bu sezonda tekrarlanması gibi sebepler bizi bu anlaşmalı istifaya kadar getirmiş oldu.

Sait hocayla karşılıklı anlaşılırken bile gelecek için hedefin neler olacağı Necip Başkan'ın açıklamalarından anlaşılıyordu;

"Boluspor’a uygun şartlarla bir hocayla 6 aylık bir mukavele yapmak istiyorum. Boluspor’a mali anlamda külfet getirmeyecek bir hocayla görüşmem olacak. Kimse benden büyük, paralı hoca beklemesin. Çünkü onu şu anda yapacak durumda değiliz."

Daha oynanmamış "16 hafta ligde varken, transfer tahtamız açık ve ayan beyan belli olan mevkilere transfer yapabilme hakkımız varken" sadece "Maliyeti ucuz ve 6 aylık bir hocayla anlaşacağız" demek, maddi olarak kulağa hoş gelse de bu sezonu;

 

"Ligde kalsak yeter!" hedefine bağlamış gibi olmadı mı sayın Çarıkçı?

 

Baki selam ile...

Yazarın Diğer Yazıları