ÜÇ YANLIŞIN BİR DOĞRUSU

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Malumunuz geçtiğimiz hafta sonu "Buca maçı sonrası Başkanı, Yöneticisi ve Teknik Direktör üçgeninde yaşanalar" kamuoyunu meşgul etmişti.

 

"Oyunsal ve skorsal anlamda" iyi gitmeye başlayan şeyler, üst üste alınan "Beraberlikler ve mağlubiyetler sonrası" birden rüzgarın tersine dönmesine sebep olmuştu.

 

Yazımızın başlığındaki gibi, öncelikle sezon başından bu yana yapılan üç yanlışa gelirsek;

 

Hocaya yönetimce verilen tam yetki sonrası, "İskelet kadro kurulacak" diye alınan "Çoğu kiralık oyuncular ve hocaya yakınlığıyla bilinen menajerlerin cirit attığı" bir ortamın oluşması, çoğu basının ve sporseverlerin "Takımdan bi haber uzak bırakılması" alınan yanlış kararlardan birincisiydi.

 

Bucaspor  maçı sonrası "Hoca içerideyken, Başkanın ve yöneticilerin soyunma odasına girmesi" yanlışların ikincisiydi. Durum, sonuç ne olursa olsun Başkan ve yöneticilerin amiyane tabirle "Teknik heyetin ve futbolcuların, yatak odası olan soyunma odasına girmemeleri" gerekirdi.

 

Kulübün "Maaşlı çalışanı, Başkanın, yönetiminin seçtiği ve görevlendirdiği" bir Teknik direktöründe "Hesap vermekle" sorumlu olduğu yöneticisini, "Ne kadar haklıda olsa, kovmaya, uzaklaştırmaya" hakkı da yoktur. Buda yanlışın üçüncüsüydü.

 

Gelelim üç yanlışın, bir doğruyla yok oluşuna;

 

"Bolumuzun gururu, şehrimize kattığı kalıcı eserlerle hepimizin gönlünde farklı bir yer tutan rahmetli İzzet Baysal Babamızın ölüm yıldönümünde mezarı başında halkımızla birlikte, Başkan, Yöneticiler, Hoca ve futbolcularımızın, birlik beraberlik içinde bu özel güne katılmaları" alkışlanacak doğru bir hareketti.

 

"Dosta düşmana gösterilen bu birlik beraberlik resmi, tarafların kendince egolarını, haklılıklarını bir kenara bırakıp, Boluspor paydasında birleşip, gelecek günler için bizlere umut ışığı" olmuştur.

 

"Galibiyetlerimizin olacağı gibi, mağlubiyetlerimizde" olacaktır elbet.

 

Amma velakin, konuya muhatap olan kişilerin bu doğruları, "Zıtlaşmak yerine itidalli davranmaları" hem "Boluspor'un menfaatine olacak, hem de tarafların saygınlıklarını sporseverlerin gözünde kat kat arttıracaktır."

 

Baki selam ile...

Yazarın Diğer Yazıları