GENÇLİK RÜYASI BİTTİ Mİ?

Selam ve Dua ile merhabalar,

Haftalardır yazmamızın sebebi sezon başı “Boluspor da eleştirel gördüğümüz newsın” takıma zarar vermemesiydi.

Yapılan “Öze dönüş (hoca ve yardımcı seçimleri), alt yapıdan ve yurt dışından genç yeteneklerin takıma kazandırılacağı ve şeffaf bir yönetim anlayışı” gibi söylemlerin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini bir süre kabuğumuza çekilip gözlemledik.

Amma velâkin zaman geçtikçe, görünen o ki gençlerin teker teker yetersiz bulunup “Kiralık olarak alt lig takımlarına gönderilmesi, kimisinin serbest bırakılması, kimisinin de kulübe kaynak olsun diye yetenekli gençlerimizin haraç mezat satılmaya çalışılması ve tepkiler sonrasında geri dönmeleri” maalesef önceki sezonları hatırlattı.

Sezon başı “Kısıtlı bir bütçeyle oluşturulan zıt kutuplu yönetim, lige gençlerle devam edileceği, hedefin ligde kalmak olduğu” gibi söylemler görünen odur ki maalesef yine sözde kalacak gibi görünüyor.

Yaşanabileceğini ve sıkıntılı gördüğümüz newsı sizler adına Başkana ve yönetime soralım isterseniz;

  • Kongrede hedef koymadığınız lig, ne oludu da “En kötü ilk 6 hedefine dönüştü?”
  • Seçilen “Yurtdışı ve alt yapıdan gelen gençlerimiz, ne oldu da teker teker gönderilmeye başlandı?” Bu gönderimler “Teknik heyetin oluru doğrultusunda mı gerçekleşti? Yoksa yönetimin bu gönderimlere dahli oldu mu?”
  • İçlerinde bazıları zaten “Profesyonel sözleşmeli olan 8-9 gencimizle, neden tekrar profesyonel sözleşme imzalama gereği duydunuz?”
  • Her sene ki gibi takımda “Bir yâda iki alt yapıdan oyuncu kadroya alınıp, diğer oyuncular alt liglere kiralanacak mıdır? Yoksa en az 4-5 tanesi 24 kişilik kadroda yer alacak mıdır?”
  • Emre’nin önce Galatasaray’a sonra Gençlerbirliği’ne gidip gelmesinde “Menajer ve ailesi dışında yönetim olarak oyuncumuzun yanında ne kadar bulundunuz? 850bin TL ve iki oyuncu karşılığında anlaşma sonrası Galatasaray’ın vazgeçmesiyle gidecekken dönen oyuncumuz, ne olduda eski alt yapı hocamız Osman efendinin nokta 4 genç yeteneğimizle birlikte toplam değeri birlikte 850bin TL’ye düştü?”
  • İki kez gidip, geriye dönen ve amiyane tabirler aklı “Yayık ayranına dönen” Emre’yi yeniden kafaca “Futbola kazandırmak adına neler yapılmaktadır?”
  • Sezon başlamadan görünen odur ki yine “Ligin gediklisi oyuncularla” yola devam edilecekse, olabilecek olumsuz kötü sonuçlarda, gelebilecek tepkiler sonrası “Bolumuzun öz evladı hocamız Ali Beykoz’un ne kadar yanında durabileceksiniz?”

Evet, sorularımız bu kadar. Umarım sezon başı verilen sözler tutulur ve “Gençlik aşısı” azda olsa uygulanır, ortaya ligin başında “Rakiplerini ısıran, sahada ayak basmadık yer bırakmayan, doksan dakika mücadele eden, yenilse de ezilmeyen bir armada” oluşturursunuz.

Varsın “ilk iki ve ilk altı hedefi bu sene hayal olarak” kalsın. Bu sene “Gençlerle destekli çekirdek kadromuzu kuralım”, seneye sağlam adımlarla “Süper ligi hedef koyalım!”

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları