Hazırmıyız?

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Yine, yeniden bir sezona daha "Vira Bismillah" demeye sayılı gün kaldı.

 

Bizler Bolu Spor Gazetesi ve Futbolumuz.com ailesi olarak yeni sezonda da sizlerin gözü, kulağı ve habercisi olacağız. Hazırlıklıklarını son sürat sürdüren Boluspor bu sezon son transferleriyle deyim yerindeyse "Türkiye'nin spor gündemine" oturdu.

 

Fenerbahçeden yapılan Kaleci Ertuğrul Taşkıran ve Kanat oyuncusu Melih Okutan'nın Bolusporla anlaşmasından çok Boluspor'un tarihinin en pahalı bonservis bedelli anlaşmasını yaparak tam "1 Milyon Euro verilerek transfer olmaları" spor camiasında büyük yankı buldu.

 

Kimi bu transferler için hülle iddiasında bulunsada, transferlerin usul bakımından kusursuz olmaları sebebiyle iddia sahiplerinin ellerinin boş dönmelerine sebep oldu.

 

Geçtiğimiz sezondan birçok oyuncuyla sözleşmesi devam eden ve bu oyuncularını koruyan Boluspor, yaptığı takviyelerle bu sezon ilk ikiden Süper Lige çıkma mücadelesi vereceğini hem Başkan Necip Çarıkçı, hemde Teknik Direktör Fuat Çapa'nın söylemlerinden ve yapılan yüksek bütçeli transferlerden anlaşılıyor.

 

Oynanan hazırlık maçları kıstas alınmaz ama çoğu mevkinin ilk onbirdeki isimleri yüzde seksen belli olmuş durumda. Ammavelakin yedek kulubesi için aynı şeyleri söyleyemiyorum. Çünkü hazırlık maçlarından bile rakipler ondan fazla oyuncu ısındırıp denerken, biz henüz beş yada altı oyuncu ısındırıyoruz.

 

Sakatlıklar, Santos'un sezon hazırlıklarına geç katılması ve ligin ilk dört maçında kırmızı kart cezalısı olması, kulubesel anlamda Boluspor'un eksilerinden.

 

Necip Çarıkçı'nın son açıklamasında bahsettiği "Bir forvet ve stoperle transferi sonlandıracağız" sözünün ligin başlamasına 1 hafta kala dört gözle bekliyorum. Forvette "Popeonda sıkıntı yaşanmayacağını" düşünüyorum. Ama Ağır bir ameliyat geçiren geçen sezon oynamamış bir "Trevede bana açıkcası hem yedek hemde as forvet olabilecek güveni" vermiyor.

 

O yüzdendir ki Santos'un yokluğu, defansın üçlüsünün dörtlüsünün netleşmemesi, son yapılacağı söylenen transferlerin uyum sürecinide düşürsek, rakiplerinde erken transferlerini, güç dengelerini düşünürsek bu sezon bizi daha zorlu bir dönem bekliyor.

 

 

“Eğer yürüdüğümüz yoIda hiçbir engeI yoksa o yoI sizi hiçbir yere götürmez.”(Bernard SHAW)

 

 

Baki selam ile..

Yazarın Diğer Yazıları