HANGİNİZ HOCA?

 

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Oysaki en son yılar önce Kayseri Erciyes maçında dolan tribünler, “Kazanılan iki maçında etkisiyle fule yakın dolmuşken, tribünler birleşmiş, çekirdekçi tayfa bile” coşkuya ortak olmuştu.

 

İlk yarı “Rakibi ablukaya alışmışken, ne olmuştu da ikinci yarı baskılı takımımız gidip, yerine rakibi seyreden bir takım gelmişti?”

 

Tabii ki “Bir takımın kimyasıyla maç içinde bu kadar oynarsanız”, doğal olarak ilk yarı muhteşem oynayan takım, ikinci yarıda “Beyin travması geçirmişe dönüp”, rakibinin rahat rahat pas yapmasını seyreder.

 

Bir takımda “Hoca dururken yardımcı hocalarda bu kadar çok başlılık, her hocadan ayrı ses çıkarsa, oyuncularımız kimden direktif alacağını, ileri mi geri mi gideceğini” şaşırır.

 

Engin hoca kötü oynayan, sürekli çıkarken top kaptıran Alp’e “İleri oyna” diye bağırır, Yardımcı hocada “Geri gel” diye bağırırsa, ilk yarı rakibi “İlk beş dakikadan sonra sahasından çıkamaz hale gelen takım” gider, ikinci yarı rakibin rahat paslarla “Sahamızda cirit atmasına” sebep olur.

 

“Bugün kaybedilen iki puanın sebebi ve özeti sizlersiniz teknik heyet!”

 

Maça gelirsek;

 

Takımın son haftalarda ki gözdeleri Ali Can ve İsmail Haktan’ın gününde olmamaları, Dimitrov’un istekli oyununun akabinde, İskender ve Emre’yle kaçan ilk yarıdaki pozisyonlar, Alp’e gelen her topla oynamasında “Seyircinin yüreğini ağzına getirmesi” ve üstüne “Teknik heyetin gereksiz yere ve sürekli kenardan oyunculara müdahalesiyle” alınan “Bir puana şükür eder” hale geldik.

 

Hatta bazen öyle geriye kapandık ki, “İskender’i geride rakibe defans yapar” durumlarda gördük.

 

Düşme hattındaki rakiplerden 1461 Trabzon’un, Karşıyaka’nın, Fethiye’nin puan ve puanlar kaybettiği, Denizli, Tavşanlı’nın, Adanaspor’un kazandığı bir haftada alınan “Bir puan yerine, üç puan” olsaydı şuan beklide “Orta sıralarda olmanın rahatlığını” yaşayacaktık.

 

Gelelim bu hafta oynayacağımız final niteliğinde ki Adanaspor maçına.

 

Sevgili Engin hocam, Urfa maçının “İlk yarısı ve ikinci yarısı” sizlere ve yardımcılarınıza ders olur. Yapığınız “Taktiksel yanlışları, yürekten dilerim ki Adana maçında da bizlere yaşatmazsınız?”

 

Umarım bu takım Adana maçında “Yenilse de, yense de, berabere kalsa da, sahada takımın teknik ve taktik direktiflerini tek ağızdan siz verirsiniz?”

 

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları