BOLUSPOR’A BAYRAM GELMİŞ

Selam ve Dua ile merhabalar,

Uzun bir Bayram ve de tatilini Türk milleti ve Boluspor camiası olarak, acısıyla tatlısıyla, “Zorda olsa alınan farklı Şanlıurfaspor galibiyetiyle” geride bıraktık.

Gelelim bayram sonunda tekrar bize “İkinci bayram yaşatan Bolusporumuza.”

Takımımızın bugüne kadar oynadığı maçlarda toplamda “Beş gol” attığını düşünürsek, Urfa maçında “Dört gol bulacağımızı” söyleseler, "Kimse inanmazdı herhalde?"

Ama futbol bunun için güzel ve milyonları arkasından bu yüzden sürüklüyor.

“İlk yarı üç golü bulmamız, ikinci yarı dörtlememizle oluşan rehavet ve Urfa hocasının oyuna aldığı üç oyuncunun da oyunun seyrini değiştirmesiyle son on dakika ve altı dakika uzatmaları da eklersek, sürekli takılan internet ve TRT WEB TV’i ıstırabı” da eklenince, “Kurdeşen dökme ve dokuz doğurma” günlerimize geri döndük.

Şakayla karışık “Plaka yapalım” derken önce Bolu oldu, “Tebessüm ettik. 1-4”

Sonra Erzincan oldu, “Yorumsuz, kaskatı kaldık. 2-4”

Ve İstanbul olduğundaysa “Yok canım Malatya ve sonrası Sakarya olur mu?” endişesiyle soğuk terlerimizi döktük, sakatlık sebebiyle zorunlu “On kişi kalmış” rakibimiz karşısında son dakikalarda. 3-4

Hatta bir ara kendi aramızda “4-0’dan 5-4 biten maç var mıdır? Türk futbol created_atine geçer miyiz? Buradan yenilirsek takım Urfa’dan direk, Bolu’ya gelmeden Suriye geçsin!” Soğuk esprileri arasında maçı tamamladık.

Bu hafta “Üst sıradaki takımların puan kaybetmeleri” bizim onlara yetişme anlamında iyi, ama bize yakın puandaki takımların puan kazanmalarıyla birlikte, bu maçtan alınan üç puanın değeri çokta artmış oldu.

Bu maç ya bizim “Alt sıralara yerleşeceğimiz” yâda “Üst sıralarda kalabilme” mücadelesiydi.

Umarın ikinci yarıda oynanan “Skor rehavetiyle kaplı, yanlışlarla dolu oyunu, giren yedeklerin hiçbir varlık gösteremediği, Boluspor’a yakışmayan bu oyunu” öncelikle Ali hocamız ve sonra futbolcularımızın tekrar tekrar izleyip, zorlu Adana maçı öncesi tedbirleri aldıkları takdirde:

“Urfa deplasmanından alınan puanların bir önemi” olacaktır.

Aksi takdirde bu oyunla:

“Zaten gerçek anlamda forveti olmayan ve zor gol atan bir takım olmamız itibariyle, zor günlerin bizi beklediğini görmek için futbol uleması olmaya gerek olmadığı da aşikârdır.”

Baki selam ile...

Yazarın Diğer Yazıları