PLANSIZLIK MI? PARASIZLIK MI?

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Boluspor’la yeni bir sezona, yeni umutlarala sizlere merhaba diyoruz.

 

Bu yazımızda “Bu sene nasıl bir Boluspor seyredeceğimize” dair bilgiler arıyoruz.

 

Camiaya yakın isimlerin, taraftarın ve sanal âlemdeki yorumların bize verdiği bilgiler ışığında, bu sezon takımın çoğu mevkide büyük "Belirsizlikler" içerdiğini söyleyebiliriz.

 

Kemik diyebileceğimiz kadrosunu büyük ölçüde boşaltmasına rağmen gidip gelenler “Ümit Kurt, Mustafa Durak” yeniler “Bilal Kısa, Cumali Bişi, Meunfuh Sincere Seth, Sandro Ferreira Andre Nascimento” ve son dakika transferi “Rydell Poepon” dışında ilk on bir transferlerini netleştiremedi Boluspor yönetimi.

 

Transfer komitesinin girişimleri var, görüşmeler sürüyor, pazarlıklar noktalanmak üzere, ancak Birkaç gün sonra sezon açılacak, son “Adanaspor maçı dâhil takımın ilk on biri konusunda camiada kimsenin fikri yok.”

 

Boluspor’un hazırlık maçları gösterdi ki birinci kalecisi yok! 2 kaleci transferi sonrası hala “Kaleci alacağız” diyorsan, Direk oynatacağın ve sezon başında anlaştığın Gökhan’ı niye gönderdin yada kim gönderilmesini istedi?

 

Sağ, sol bekin yok, olanlarsa yetersiz, devşirme.

 

Sağ, sol açığın var ama sakatlıktan dönen Melih ne zaman hazır olur? Gidip gelen Mustafa Durak iş yapar mı yeniden bilen yok? Yedekleri zaten yok!

 

Rydell Poepon iyi transfer ama Boluspor’dan gittikten sonra düşüş yaşamış Gazişehir’de, onun yerini dolduracak hala formsuz Batuhan harici yedeğin bile yok.

 

Boluspor yönetiminin açıkladığı “20trilyonluk mali portre ve Federasyon ve Yayın gelirleri gibi gelmesi beklenen paralar” nedeniyle transferde anlaşılan bu sene fazla bir hareket alanı oluşturamadı.

 

Oyuncu satması lazım, satamadı. Eski transfer bedeli ve olası yeni takıma gönderilme parası gelmesi beklenen tek oyuncu “Cengiz Umut Meraş’tan da ses çıkmadı!”

 

Bonservissiz oyuncu alması gerekiyor; bunun için de ciddi maliyetli kontratlar vermek durumunda. Gençleşen bir takımla yol yürümenin peşindeler ama, o çocuklar belli bir seviyeye gelene kadar, bu zaafları kapatacak yapılan “11 transfere rağmen tecrübeli ve kaliteli takım liderlerine de” ihtiyaç var.

 

Ancak ligin başlamasına 1 hafta kalmasına rağmen, hala “Nasıl bir Boluspor olacağını” 7 hazırlık maçı sonrası kestiremiyoruz. Sadece biz değil, eminim kulübü yönetenler de tahmin edemiyor.

 

Giray Bulak'ın “4-5 transfer daha istiyorum” istediği bu tabloda sürpriz değil. Onun planını gerçekleştirmesi için yönetimin iş bitirmeye başlaması lazım. Bekleyip, göreceğiz. Allah utandırmasın…

 

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları