PARAYLA SAADET

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Futbolda “Başarının” iyi transfer yapmaktan, en önemli kıstasının da asla “Mali değeri yüksek ve tecrübeli oyunculardan” geçmediğinin örneğiydi G.Antep B.B. maçı.

 

Rakip “Siyasal desteğinde” etkisiyle, sezona ve devre arasına “Mali olarak yüksek bedelli oyuncuları” kadrosuna katmış, hatta “Bir, iki Süper lig tecrübeli oyuncu daha transfer etse” bir üst ligde zorlanmadan oynayabilirdi.

 

Alanzinho, Ali Tandoğan, Deomi, El Yahya, Çağdaş, Kaleci İlker ve ismini hatırlayamadığı “Tecrübeli ve maddi değeri yüksek oyuncularla” donatılmış rakip karşısında, hem maddi hemde tecrübe anlamında çok ilerimizde olan bir takımdan, “Net bir skorla üç puan alabiliyorsak” ne mutlu bizlere.

 

Maça gelirsek “Tutuk başladığımız” oyuna, rakip defansın hatasını affetmeyen Kaptan İsmail’in golüyle öne geçtik. Bu gol hem bizim tutukluğumuzu yenmemizi, hemde rakibin defansif yöndeki oyununu bırakıp, üstümüze gelmesini sağladı.

 

Haftalardır yükselen performansıyla Emre’nin ilk yarının uzatma dakikalarındaki “İğne deliğinden golü” skor avantajını da bize getirerek, ikinci yarıya rahat çıkmamızı sağladı.

 

İkinci yarıda rakibe fazla pozisyon vermeden Prijoviç’le bulduğumuz gol ise “Aylar sonra rahat bir maç izleme” fırsatı sundu.

 

Anlaşılıyor ki, “Defansımız ne kadar rakip ataklarında sağlam durur, rakibi oynatmaz, garanti paslarla oyunu açtığındaysa, gol yollarında da zorlanmayacağımızı” gözlemledik.

 

Defansta Siyahî oyuncumuzu Orduspor maçına göre bu maçta daha iyi çözümleyebildik. “Defans onunla toplanmış, buda oyun kalitemizi ve oyuncularımıza güven kazandırmış.”

 

İkinci yarılarda oyuna giren yeni transfer Murat ise “Hala takıma adapte olamamış, oyuna pozitif yönde katkı sağlayamadığını” gördük.

 

Haftaya Manisaspor deplasmanından döneceğimiz “Bir üç puan, en kötü bir beraberlik” geleceğe umutla bakmamızı sağlayacaktır. İlerleyen haftalarda oynayacağımız “İlk altı sıradaki” yer alan takımlarla karşılaşmadan önce toplayacağımız her puan “Altın değerinde” olacaktır.

 

Alt sıralarda yer alan takımlarla puan farkını ne kadar çok açarsak, “Psikolojik olarak” maçlara rahat çıkacağımıza eminim.

 

Öncelikle “Seri galibiyetler, takım içindeki birlik beraberlik ve defansif anlamda başarı” sağlandığında bu sezon korku yaşamadan ligi tamamlayabiliriz.

 

Hele ki “İyide bir hava yakalanırsa, ilk altı neden olmasın?”

 

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları