SKORA BAKMA

SKORA BAKMA!

 

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Geçtiğimiz haftaki Antep beraberliğinden sonra Cumartesi aldığımız farklı galibiyetle gelen üç puan, hele bu sene “Çok değerli” olduğu aşikârdır.

 

Amma velâkin alınan “4-0’lık sonuçta, kimseyi gelecek günler için aldatmasın!”

 

“Nasıl yani” derseniz, rakibimiz “Manisaspor’un maddi sorunlar mı” dersiniz, “Lig başlamasına son günler kala yapılan transferlerin uyumsuzluğumu” dersiniz, “Eksik oyuncu kadrosuyla maça geldi mi” dersiniz, yoksa “Gol ve sonrası kırmızı karttan dolayı oyun disiplininden kopmalarından mı” dersiniz,

 

Bu “Manisaspor’un bu haliyle ligde kalması zor görünüyor!”

 

“Kimse skor gibi, dört dörtlük bir oyun ortaya koyduğumuzu, takım olduğumuzu, bu ligi forse edecek takımlardan biri olacağımızı bu maç sonrası için düşünmemeli” bence.

 

Tabii karamsar olmaya da gerek yok!

 

Baştan aşağıya yenilenmiş bir kadronun “Uyum sağlaması” zaman alacaktır. Ve bu uyumsuzlukta alınacak her puan “Altın” değerindedir.

 

Gelelim maçtan notlarımıza.

 

Passolig uygulaması, maçın naklen yayınlanması, cumartesi olması” gibi etmenler tribünleri boş bırakmıştı.

 

Yeni formamız “50nci yılını kutlayacak” olan kulübümüze yakışmadı. Ayrıca formamıza reklâm verecek “Bolumuzun Böyyük Firmalarını da reklâm vermeye” davet ediyorum.

 

Maçın hakeminin İzmir bölgesinden olması “Maç öncesi korkularımızı” yönetimiyle yok etti.

 

İlk yarı özellikle Emre’nin istekli oyunu, bu sene transfer edilen “Üç yabancımızın da takıma katkı sağlayacak olmalarını görmek” gelecek adına sevindiriciydi.

 

Özellikle “İbrahimoviç’e benzerliğiyle dikkat çeken Prijoviç” formunu bu şekilde devam ettirirse, ligde en az “10-15 gol atabileceğini” düşünüyorum.

 

İlk golde “Emre’nin uyanıklığıyla gelen ara pası sonrası gol ve kırmızı kart rakibin gardını düşürmüş ve gelecek gollerin sinyalini” veriyordu.

 

Alınan “Farklı skor” oyuncularımızı güvenini arttırdığı gibi, yeni takım oluşumun da, yeni bir oyun anlayışında alınan her puan özellikle “Maddi ve siyasi olarak kuvvetli takımların” olduğu bu sezonda çok önemlidir.

 

Önümüzde zorlu Samsunspor deplasmanı var. Bu deplasmanda alınacak, bir beraberlik ve hatta galibiyet üç puan ötesinde “Öz güven açısından” çok önemli olacaktır.

 

Ama “Farklı skorun havasına girmek, biz olduk demek, ilk ikiye, ilk altıya oynarız hayallerine düşmek” bize faydadan çok zarar getirir.

 

“Ayaklarımız yere basmalı, skordan çok takım olabilmeye, oyuncularımız arası uyumun sağlanması ve adım adım başarıya itidalli gitmek” hem takımımız, hemde camiamız açısında daha hayırlı olacaktır.

 

Baki selam ile… 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları