SKOR ALDATMASIN

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Ligin ilk yarısından kalan Orduspor maçından "Görünürde rahat bir skorla" ayrıldık.

 

Önümüzdeki hafta ligde "Maliyetine ve siyasi desteğine orantıyla" kötü günler geçiren G.Antep B.B. ile oynayacağız.

Eğer ki o maçtan da üç puanla ayrıldığımız takdirde, bir nebze olsun rahat nefes alabiliriz.

 

Maça gelirsek, "Orduspor U21 gençlerle dolu kadrosu, kapalı transfer tahtasıyla, ikinci lige şimdiden göz kırptığını" görmek için "Futbol uleması" olmaya gerek yok!

 

Maçın ilk onbeş dakikası "İki taraf adına sahada olmayan futbol", İsmail Haktan'nın sahada varlığını, ilk olarak yaptığı ortaya Emre'nin plase vuruşuyla öne geçmiş iken, "Karaçayır mesafesinden" Orduspor'lu oyuncunun vuruşuyla, "Gardı haftalar önce düşmüş rakip, kalecimiz Özkan sayesinde" ümitlendi.

 

İlk yarının "Kısır futbol, zevksiz bir mücadele ile berabere biteceğini" düşünürken, maçın tek iyisi Emre'nin ortasında, rakipten gelen topa Kibong;

 

"Ya dağlara taşlara vuracaktı. Yada jeneriklik bir gole" imza atacaktı. İkinci şık oldu. Güzelde oldu.

 

İkinci yarıya "Skor avantajının rahatlığıyla" çıkan takımımız İsmail Haktan'nın çizgiden pasıyla Prijoviç'in karambol golü skoru daha garantiye aldı. Maçta birkaç direkten dönen toplada tamamlandı.

 

Yazımızın başlığında dediğimiz gibi "Skor kimseyi, özellikle Reha hocayı aldatmasın.!"

 

"Rakibin durumu, ortaya koyduğumuz oyun, rakibe üstünlük sağlayamamak" gibi etmenler, geleceğe pekte umutlu bakmama sebep olmuyor.

 

Maçta "Emre dışında akılda kalan oyuncumuzun" olmaması, "Oyunu açma konusunda" sıkıntılarımızı bir daha gün yüzüne çıkarıyor.

 

Yeni transfer Henrique'nin "Ne bir ışık, nede karamsarlık veren düz ve risksiz oyunuyla, tam bir kapalı kutu."

 

"Balıkesir'den kiralık mı, bonservisiyle mi?" geldiği muallakta olan Murat ise, henüz "Takıma adapte olamamış" bir izlenim verdi.

 

Bu maçta gösterdi ki transfer dönemi bitmeden mutlak suretle bir "On numara" oyuncuya ihtiyacımızın olduğu aşikardır. "Kanatlar dışında, ortadan alandan pozisyon bulamamız" buna en güzel örnektir.

 

Sezon sonu korku yaşamamak için "Orduspor maçı bizim kıstasımız olmamalı. Başarılıyız algısı yaratmamalıdır."

 

Reha hoca önce "Kendine çekin düzen vermeli, kalıcı ve tribünden de görülebilecek bir oyun sistemini" takıma yerleştirmelidir. Sadece "Pres ve zorlandığında kaleciye oynamayla" sezon bitmeyecektir.

 

Ki "Yenik duruma düştüğümüz maçları çevirmemiz, bu oyun anlayışıyla mucizelere kalacaktır.!"

 

Baki selam ile...

Yazarın Diğer Yazıları