BOLUSPOR KİMSENİN ÇİFTLİĞİ DEĞİLDİR!

Selam ve Dua ile merhabalar,

Berbat ve çalkantılı, seyircisiz geçen bir sezonun ardından yeni sezon hazırlıklarına bu hafta içi Bismillah dedik.

Geçtiğimiz günlerde Boluspor Kongresinde yaşananlardan yazımıza başlayalım.

“Aday çıkanlar, çıkamayanlar, hazır şirkete gelmeyi hayal edip, şirketleşemeyenler, adını camiada geçirerek kartvizit peşinde olanlar,  adaylığını baş gösterip geri çekenler, kongrede bel altı seviyesinde kişisel husumetlerinin zehirlerini dökenler, pusuya yatıp, bakın kimse borçlardan dolayı aday olmadı, bize kaldı istemeden, sahipsiz kalmasın kulüp” diyenlerin olduğu, tarihe geçen bir kongre geçirdik.

Bunca yaşananlar sonrası yeni sezon hazırlıklarına “Son dakika hoca transferi,  kiralıklar, alt yapıdan gelenler ve elde kalan izinsizlerle” başladık. Başladık, ama hala bakıyorum da camiada, kulüpte durulmamış.

Sözleşmesi devam eden oyuncular, “Teker teker kendine kulüp bulan kaçıyor yâda izin alıp kulüp arayışında, sözleşmesi biten Boluspor da bu senede kalsın, anlaşılsın denilenlerin transferde esemesi bile okunmuyor, eski gönderdiklerimize ucuz diye kapılarımızı açıyoruz.”

Antalya’dan “Sol bek transferi yapıyoruz” derken “19’luk kaleci” alıyoruz. “Yıllardır aradığımız hah işte bu eldiven” dediğimiz, elimizdeki kaleciyi de ligimizdeki rakibimize veriyoruz.

Taraftarın, taraftar guruplarının önceki sezondan küskünlüğü, kırgınlığı sürüyor, o kadar soğumuşlar ki yapılan ilk antrenmana, Giray hoca’nın tanıtım toplantısına bile gelmiyor.

Sosyal medyadan Boluspor’la ilgili resmi veya gayri resmi haberlerin altına bile bu sene Boluspordan umutsuzluğunu, daha lig başlamadan “Ligde kalsak bari” sitemlerini, gönderilen bize faydalı olduklarını düşündükleri eski oyuncularımızın gönderilişlerini gördüklerinde yorumlarda tepkisiz kalamıyorlar.

Gelelim Giray Bulak hocamıza.

Hocamız camiamıza hayırlı olsun ve Boluspor’a özlediğimiz başarıları getirirsiniz inşallah.

Ulusal basından hem Trabzonlu hemşeriniz hem de sizi yakından tanıyan bir gazeteci abimin sözlerini bir dipnot olarak sizlere aktarayım;

“İyi hoca, iyi topçular ister, istedikleri olmadığı, başarısız olacağını anladığı anda 7-8’inci haftayı bulmadan istifa eder, işine karışılmasını sevmez, birlik beraberliği yakalarsanız en kötü Play-Off oynarsınız.” dedi.

Son olarak da dedikodu kazanında yeni düşen “Boluspor Alt yapısında 31-05-2019’da yıllık yapılan alt yapı hocalarının sözleşme yenilenmelerinin yapılmadığı, Altyapıda önümüzdeki günlerde köklü değişiklikler olacağı, Boluspor yönetimine siyasi ve basın müdahalesiyle istedikleri bazı isimlerin alt yapının başına getirileceği” söyleniyor.

Getirilecek kişininse “Alt yapı hocalarının çoğuyla arasının iyi olmadığı ve bu kişiyi kabul etmedikleri, bu yüzden imza atmadıkları, yönetimden bu değişiklikten haberi olanların bazılarının bu değişikliğe itiraz ettikleri, hatta istifa noktasına geldikleri, bazı yöneticilerinde bu değişikliklerden hiç haberleri olmadığı” söylentileri geçiyor.

Umarım sadece söylentidir, dedikodudur, uygulamaya geçmez. Boluspor Altyapısını kaosa sürüklemez.

Unutulmamalıdır ki;

Boluspor ne başkanların, ne yöneticilerin, ne siyasilerin, nede biz basın mensuplarınındır. Boluspor gönülden, menfaatsiz, çıkarsız seven herkesindir.

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları