Boluspor'u Yönetenleri UyarıYORUM!

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

Rize maçına kadar yakalanan seri öncesi camia, taraftar, basın, başkan, yönetim, futbolcusu ve hocası herkes birlik olup "İlk ikiden çıkarız, O sene bu sene!" söylemleriyle Rize maçına motive olmuştuk.

 

Gelgelelim maç günü üstün oyuna rağmen, akıllı bir taktikle Rize kazanmış "Liderlik tahtına üç çivi daha çakmış" oldu.

 

"Nazar boncuğu olsun" diye sitemizde başlık atmış, takımımıza ve camiamızın birlik beraberliğine güvendiğimizi belirtmiştik.

 

Biz bu duygularla geleceğe umutla bakarken, bazı "Ulusal gazetelerdeki iki oyuncumuzun da bulunduğu resimli gece hayatı haberleri, Boluspor camiasına yakın olan kaynaklardan gelen maç primleri ve yeni sözleşmeler" hakkındaki bilgiler ise canımızı sıktı.

 

Tamda bir şeyler rayına oturmuşken, gelen bu haberler can sıkıcı olsa da,  gelecek günler adına kaygı verici.

 

Takımda bazı yabancı isimlerin "Kayrılması, kampa geç katılması, erken çıkması, gece hayatı, hafta boyunca antrenmanlara katılıp, bir kez katılan oyuncunun direk ilk onbirde yer alması" gibi imtiyazların futbolcular arasında sıkıntı yarattığı gelen bilgiler arasında. (Not: İsim vermedim, haberini de yapmadık, herkes kim olduğunu anlamıştır.)

 

Diğer bir konuda "Galibiyet primleri" konusu.

 

Kazanılan seri ile birlikte oyuncuların, başkana ve yöneticilere baskı yapıp "Maç başı primlerinin kişi başı 10bin, 20bin hatta 30bin seviyelerine çıktığı" Başkanında Süper Lig yolunda hedeften sapmamak adına futbolcuların bu isteklerini olumlu karşıladığı gelen bilgiler arasında.

 

Buraya kadar galip gelindiği sürece her şey güzelde, "Ya ilk iki olmaz , Play-Off'lara bu takım kalamaz, yarı final veya finalde elenirsek?"

 

"Elenirse ne mi olur?" Başkan Necip Çarıkçı'nın tabiriyle "Geçen seneki Göztepe Play-Off'u kulübe önümüzdeki sezonun parası 2,5 milyon'a patladı" olur.

 

Son uyarımda köşemde ve haberlerimizde belirttiğimiz "31 Mayıs 2018'de sözleşmesi bitecek" oyuncular. Kulüp yöneticilerinden birine dost meclisinde sorduğumuzda "Devre arası transfer döneminde görüşülüp, hocanın bilgisinde kalmasını düşündüğümüz oyuncularla anlaşacağız" denmişti.

 

Şimdi oldu Mart ayı geldi. TFF'nin futbolcu bilgi sayfasına baktığımızda sadece "Cengiz Umut Meraş'la Chukwuma Emmanuel Akabueze 31.05 2019'a kadar dönem harici sözleşme yenileme" ibaresi dışında ne kulüpte bir imza yenileme haberi, duyumu yada bilgisi gelmedi.

 

"Kulübün Basın Sözcüsü de teorikte var olup, pratikte olmadığı için TFF sitesi haricinde, kimlerle görüşüldü, kimlerle anlaşıldı, kimlerle sezon sonu imza atılacak" bilgilerine maalesef sahip değiliz.

 

Ama işin kötüsü aşağıda isimleri geçenlerden özellikle Boluspor'a faydalı olan, yada para kazandıracak olanlarla anlaşılmadıysa vay halimize.

 

"ALİM ÖZTÜRK 31.05.2018, ANDRE CLARINDO DOS SANTOS 31.05.2018, CANER CAVLUN 31.05.2018, FURKAN ŞEKER 31.05.2018, GÖKSU ALHAS 31.05.2018, GUIDO KOÇER 31.05.2018, İRFAN BAŞARAN 31.05.2018, MAHMUT ERTUĞRUL TAŞKIRAN 31.05.2018, ÖZGÜR İLERİ 31.05.2018, PEDRO CAMILO FRANCO ULLOA 31.05.2018(Kiralık) , RENATO ARAPI 31.05.2018, RYDELL ROMANO POEPON 31.05.2018"

 

Özelliklede "Boluspor'un son iki sezondur gol yükünü taşıyan Poepon'la anlaşma yapılmamış, yada anlaşılamamış" olması büyük tehlike.

 

Bizden uyarılarımız, dikkat çekmek istediğimiz konular bunlar, umarım "Başkan ve yönetim önceki hatalarına düşmezler, sağlam adımlarla Boluspor'u hedefine ulaştırırlar."

 

Baki Selam ile...

Yazarın Diğer Yazıları