ŞÜKÜR, LİGDE KALDIK!

Selam ve Dua ile merhabalar,

Yazımızın başlığı “O kadar rahatlatıcı bir cümle olsa da, Boluspor adına acı bir başlık.”

Her sezon yeni umutlarla başlanan, harcanan trilyonlar sonrasın da sonuç olarak “5-6 senedir, adı değişse de talihimizin değişmediği ligdeyiz.”

Her gelen başkanın ve yönetimin “İyi niyetlerinden” şüphemiz yok.

Ama “Her sene değişen yönetimler, başkanlar, futbolcular konusunda istikrar abidesiyiz de, birde başarılı olma adına istikrarı yakalasak?”

Başkanına, yöneticisine sorsanız; “Bolu sevdalısı!”,

Basına sorsanız; “Herkes kişilerin değil, Boluspor’un peşinde!”,

Taraftara sorsanız; “Yenilsen de, yensen de taraftarın senle!” nakaratlarıyla, takımının hep yanında.

“Eeee, o zaman yıllardır gelmeyen yâda getirttirilmeyen başarı ve istikrar için sorun nerde?”

Sorun bence “Mantalitede”.

Sorun bence camiadaki “Yeni isimler yerine, hep aynı yönetici isimleri” üzerinden, aynı denenmiş ama başarısızlıkla sonuçlanmış “Başarıya kestirmeden gitme hevesinde.”

Sorun bence basının “Sezon başı yönetimin hatalarına, yanlışlara göz yumup”, işine gelmediğinde “Vurun abalıya” misali eleştirmesinde.

Sorun bence “İyi skora ve tabelaya göre desteğini veren, takım sadece yendiğinde maça gelen, iyi gün dostu” bir kısım taraftarda.

Ve en büyük sorun “Eski yönetimlerden bazı kişilerin”, yeni gelen yönetime sezon başı “Sözde desteğini”, sezon sonu çeşitli vesilelerle de olsa “Önce köstek olma, sonra koltuğa yeni adam bulma” hevesinde.

“Örnek mi?”

“Örneği yakınlarda aramayın! Çoook uzaklarda gezi adı altında kurulmaya çalışılan, başkan ve yönetim çalışmalarına bakın bence!”

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları