TEHLİKELİ SEZONA MERHABA

Selam ve Dua merhabalar,

Yine yeni bir sezon, yeni umutlarımız, yeni kaygılarımız ve yeni korkularımızın olacağı “50nci yılımızı kutlayacağımız bu sezon” hepimize hayırlı olsun, Rabbim utandırmasın.

Takımın neredeyse tamamının “Refüze” edildiği, gönderdiklerimizden “Para kazanacağımızı umduğumuz ama yöneticilik anlamında fiyasko yaşadığımız” bir sezon öncesi yaşadık.

Transfer iplerinin “Yönetimde birkaç kişi ve menajerin eline düştüğü” dedikoduları ayyuka çıktı. Yapılan transferlerin çoğunun “Camia ve taraftar açısından tanınmaması”, bu sezon “Takımın nasıl bir görüntü çizeceği” tam bir “Kumar mahiyetinde” bizleri beklemekteydi.

Hazırlık maçları kıstas olmasa da, oynanan oyun kimseye tat vermemişti. Reha hocanın;

“Yapılan transferlerde ne kadar dahli vardır bilinmez, umuyoruz ki kötü sonuçlar sonrası takımı ben kurmadım, transferlere zaman verin, takım olmamız için birkaç haftaya daha ihtiyacımız var” gibi bahanelerin ardına sığınmaya kalkmaz.

Gelelim dün gece ki G.Antep Belediye maçına.

Rakibimiz maddi olarak “Hükümet desteklidir mi?” bilinmez ama sağlam bir kadro kurduğu aşikârdı. Özellikle “Yabancıları keşke bizde olsaydı” diye iç geçirmedikte değil.

İlk yarı rakibimizin “Güzel oyununu” izlediğimiz, bizimkilerin sadece “Hattı müdafaa dışında yaptığı olumlu bir şey” göremediğimiz için bu yarıyı es geçelim.

İkinci yarı ise biraz daha toparlanmamıza rağmen “Kontradan bulduğumuz gol” dışında pozisyonlarımızın cılız kaldığı bir maçtan bu oyunla pardon oyunsuzlukla “Bir puan Şam’da kayısı oldu.”

Kalecimiz özellikle “Yan toplarda ileri çıkmaması” dışında, kurtarışlarıyla ilerleyen zamanlar için sıkıntı yaşanmayacağı sinyalini verdi.

Defansımız arasında “Hala bir uyumun olmadığı”, özellikle Serkan isimli oyuncumuzun “Defansta üst üste yaptığı hatalar sonucu maçta yüreğimizi ağzımıza getirdiği” için acilen bu mevkii için çalışma yapılması gerekmektedir.

Orta saha için ise acilen bir “On numara transferinin yapılması” gerekliliği aşikârdır. Reha hocanın oyun sistemi orta sahadan başlıyorsa mutlaka bu sorun çözülmelidir.

İleri uçta ise “İbrahimoviç görünümlü Sırp oyuncumuz iyi ışık verse de, halen hazır olmadığı, birde topsuz oyunda etkisiz kaldığı” görüldü.

İşin özetine gelirsek, “Halen takım olamadığımız, sahada taktiksel anlamda bir dizilişin olmadığı, mücadelenin olduğu ama ayağa ara paslarla oynayan takımlar karşısında bu mücadelenin de yetersiz kalacağı, geriye çok çekildiğimiz ve kontra pozisyonlarla gol arayışı anlayışının sezon boyunca sürmemesi gerektiğini” gördük.

Geçen sezon “İpten döndüğümüzü” unutmayarak, bu sene “Gençlerden ve kapalı kutu oyunculardan oluşan” oyuncularımızla aldığımız her puanın “Altın değerinde” olduğunu unutmadığımız bir sezon olsun.

Baki selam ile…

Yazarın Diğer Yazıları