KILIÇLAR ÇEKİLDİ Mİ?

Selam ve Dua ile merhabalar,

 

"Yeni sezon, yeni umutlar, yeni beklentiler" ve belki sonrasında "Yeni hayal kırıklıklarının bizi beklediği" bir sezona "Vira bismillah" diyelim.

 

Malumunuz "Çekişmeli bir seçim süreci" sonrası, 2,5 dönem başkanlık yapan Savaş Abak görevi "14-15 oy farkla" eski başkanlardan Necip Çarıkçı'ya devretti.

 

Eski yönetimden kalan birkaç futbolcu haricinde takım "PTT 1.Lig tecrübesi olmayan Fuat Çapa yönetiminde" tekrar kuruldu. "İki Yıllık bir plan program çerçevesinde takımın iskeletin oluşturulacağı ve sonrasında Süper Lig hedefine adımlar atılması" düşünüldüğü dile getirildi.

 

"Taraftar ve camia bu iki seneye sabreder mi?"

 

"Hedefin iskelet kadro ve ligde kalmak olduğu bir-iki senede yukarı hedefi olmadan bu yönetime aralıksız desteğini sürdürür mü?"

 

Zamanla görüp, öğreneceğiz.

 

Gelelim hazırlık maçlarının ilk üçünü saymazsak, önce Göztepe, Y.Malatyaspor ve son olarak Kasımpaşa maçları bize gösterdi ki,

Henüz çoğu mevkilerin "Kesin oynar" diyeceğimiz "Oyuncuları yok!"

Takım paslaşması, top çevirme ve araya paslar güzel, ama "Sonuca gideceğimiz net bir Forvetimiz yok!"

Oyunun "90 dakika olduğunu" düşünürsek, sahada hala "Kaleci hariç 90 dakikayı çıkaracak oyuncumuz yok!"

Geçtiğimiz senenin "Karın ağrımız defans hattında" gönlümüzü ferahlatacak "3'lü 4'lü kesin kadro yok!"

Sezon başındaki "İlk 3'le 5 hafta takımların ligdeki gelecekleri için" önem teşkil ettiğinden Boluspor'umuzun bu önemli süreçten kazasız belasız atlatması temennimiz.

 

Gelelim başlığımıza, "Kılıçlar Çekildi mi?

 

Kongre öncesi, sonrası ve geçtiğimiz günlerde yeni ve eski başkan "Kongre öncesi satılan Benzinlik, Hakan Arslan, eski oyuncu kontratları, Yeni hocanın sözleşmesi, Alt yapı, Kapalı tribünü kombine mevzuu, Temlik" gibi konularda birbirlerini suçlayan açıklamalarda bulunmuşlardı.

 

Aldığım duyumlar ve yaşanan süreç gösteriyor ki;

 

Hem Savaş Abak yeni yönetimin suçlamalarına karşılık, "Belgeli" cevap vereceği, Necip Çarıkcı'nın da Eski yönetimin "2,5 senesini evraksal olarak incelettiği" iddiaları kulislerde dolaşıyor.

 

Özellikle iki başkan bu gibi demeçlerle, sık sık karşı karşıya gelecektir.

 

Bu karşı karşıya gelme umarım sadece bu tarz açıklamalar "Toplumu aydınlatma ve kendini savunma durumunda kalırda, Boluspor'a zarar vermez?"

 

Aksi bir durumda tabiri caizse;

 

"Filler tepişirken, ezilen çimenler olacaktır!"

 

Baki selam ile...

Yazarın Diğer Yazıları