‘YENİ ŞEYLER SÖYLEMEK LAZIM’

Ne demiş büyük ilim ve din bilgini Hazreti Mevlana;

‘ Her gün bir yerden göçmek ne iyi,

Her gün bir yere konmak ne güzel

Bulanmadan, donmadan akmak ne hoş!

Dünle beraber gitti Cancağızım

Ne kadar söz varsa düne ait

Şimdi yeni şeyler söylemek lazım’

Hz. Mevlana, daha o yıllarda bile değişimin önemini yukarıdaki dizelerle nede güzel vurgulamış. Ama sadece dün ile övünmek ya da karamsar olmak insanların yarınını daha iyi noktalara taşımak için bir engel teşkil etmemeli.

Dünden ders alınmalı, yenilikler düşünülmeli, başka bir sayfa açılarak planlanmalı ama yeni adımlar atılmalıdır.

Hz. Mevlana’nın sözlerinden yola çıkarsak, hayat felsefemizi sürekli değişimcilik üzerine kurarak, geçmişte yaşadığımız kötü olayları bir tarafa bırakıp el birliği ile bir şeyler yapmalıyız.

Şimdi uzakları yakın etmenin yollarını aramaya çıkıyoruz. Kötü geçen ilk yarının ardından verilen kısa arada, umuda yelken açıp gerçek Boluspor’un gücünü cümle âleme göstermek istiyoruz.

Takımımız nasıl ilk yarıda beklentilerin altına düşüp bizlere hayal kırıklığı yaşatmış olsa da, üzerimize çöken karabasanı bir an evvel dağıtıp birlik ve beraberlik ve takım ruhu içersinde yol almamız özlenen başarıyı da getirecektir.

Boluspor’un tarihine kötü bir sezon olarak geçen ligin ilk yarısından büyük bir ders çıkartılmalı ve üzerinde özveri ile çalışılarak aynı yanlışların yapılmaması için yönetim radikal kararlar almalıdır.

Başlayacak ikinci yarı maratonu öncesi sakat olan futbolcularımızın iyileşmesi ve kampa yeni katılan futbolcularımızın uyum sorununun çözülmesi için önlemlerin bir an evvel alınması gerekmektedir.

Kısaca özetlemek gerekirse ikinci yarıda oynayacağımız oyunda hem akıl lazım hem de yürek, hem sabır lazım hem de istek olmalıdır. Oyun içersinde yoğunlaşmamızı kaybetmeden kişisel becerilerimizi takım oyunuyla harmanlamak, mücadeleden kopmadan sonuna dek kovalamak lazım. Eğer böyle olursa bu takım herkesi hayran bıraktırır ve özlenen başarıyı yakalar…

Yazarın Diğer Yazıları