BUNU DA YAZIN!

BUNU DA YAZIN!
Deplasmanda Altay karşısında kötü bir oyunla alınan beş birlik farklı sonucu, İzmir Mustafa Denizli stadyumundaki skorbort ‘a yazdırmak Boluspor’a hiç yakışmadı doğrusu.
Bolu pazarında dolaşırken önümü yaşıtım gibi görünen bir taraftar keserek ‘On sekiz yaşında ilk defa zorunlu profesyonel yapılıp kaleye geçen çaylak çocuğu dahi futbolcularımız geçemiyor, taraftarlarından yoksun bir takımdan beş gol yiyoruz ne kadar açı. Eğer olay gerçekten primse yazıklar olsun. Paralarımı kaldı hepsi günü gelmeden ödenirken ekstra prim ne demek. Başkan ve yönetimin kaşarlık yapan futbolcuların cezasını kesmelidir. Gerekirse alt yapı ağırlıklı çıkalım ama şerefimizle kaybedelim. Yazın bunları!’ diye haklı olarak serzeniş de bulunup bizlerden sesinin duyulmasını istiyor. Hesapça belki de bizim bunu yazamayacağımızı ima ediyor.
Bazı şeyler çok basittir. Yaşamda da bu böyledir. Yapılacak işin temel prensipleri vardır. Öncelikle onları uygularsınız neticede kazanırsın, ya da kaybedersin. Artık o senin gücün yeteneğin ve şansınla sınırlı bir şeydir. Ancak yeteneksiz ve macerasız ellerde en basit şeyler bile çok bir karmaşık ve içinden çıkılmaz bir hale gelebiliyor.
Daha önceden de yazdım Boluspor’u bu sezon gerçekten anlamak oldukça zor. Oynadığı futbola bir bakıyorsun şiir gibi akıcı, bir bakıyorsun zevksiz tatsız tuzsuz.
Dedim ya Boluspor oynadığı futbolla taraftarlarını şaşırtıyor diye, işte Sakaryaspor karşısında ki hırslı mücadelesiyle savaşan üç puanı hak eden bir Boluspor. Buna karşılık ligin en az gol yiyen bir takımın Altay karşısında mücadeleden yoksun bir oyun sonrası kalesinde beş gol görmesi, Sait hocanın da maç sonu açıklamasında ‘ Bir sezonda yediğimiz golü bir maçta yedik’ sözü bence enine boyuna tartılaşır bir mevzu.
Umarım futbolcularımız olayın bilincinde olup Boluspor’un başarısı için beklenen mücadelelerine geri dönerler. Ne demiş ilim irfan sahibi Hz Mevlana ‘ Ne kadar söz varsa düne ait, Şimdi yeni şeyler söylemek lazım.’ Sahamızda karşılaşacağımız Bandırmaspor karşılaşması Altay maçını bir noktada telafi etmek ve üst sıralardan kopmamak açısından bir milat olmalıdır.

Yazarın Diğer Yazıları