UMUDA YELKEN…

Sahasında oynadığı Osmanlıspor karşılaşmasıyla lige iyi bir başlangıç yapan Boluspor, özellikle ilk dört hafta içersinde içeride ve dışarıda oynadığı takımları yenerek on iki puan toplama başarısı göstermişti. Ligin beşinci haftasında evinde oynadığı Altay karşısında alınan beraberlikle ivme düşüşlüğü yaşasa bile bunu ilerleyen altı ve yedinci haftalar içersinde hem de yabancı sahadan kayıpsız dönme başarısını yakalayarak hedefine emin adımlarla yürüyordu.

 

Kendi sahamızda oynadığımız ve kazanmış olduğumuz Osmanlı ve Ümraniye karşılaşmaları sonrasında hiç galip gelemeyen takımımız ligin sekizinci haftasında da Giresunspor’u konuk eden ekibimiz bu karşılaşmadan da beraberlikle ayrılarak arkasında yer alan takımların nefeslerini iyice ensesinde hissetmeye başlamıştı. İnişli çıkışlı giden grafik,  Balıkesirspor’u dış saha da yenmesi ile eşitlense bile ligin onuncu haftasında yirmi beş puanla lider Gençlerbirliği karşısında yirmi üç puanı bulunan Boluspor liderlik için son derece önemli bir maçı kaybederek hem liderlikten hem de üç puanlık bir farkın açılmasına neden olmuş oldu.

 

Ligin altına demir atan ve her takımın yenmiş olduğu Karabükspor’u dış sahada yenerek birazda olsa moral kazanan ekibimiz, on ikinci hafta da en yakın takipçisi Denizlispor’la kendi evinde karşı karşıya geldi beklenti ise hüsranla son buldu. Bu karşılaşmayla başlayan alınan seri mağlubiyetler tam dört hafta sürdü. Daha sonrada ligde ki mücadelemiz beraberlik haftaları olarak geçti ve ilk yarı bitti.

 

Kısacası hedefini yüksek tutup bu sene bu takım süper lige çıkacak deyip iddialı konuşursan her türlü yapıcı eleştiriye de açık olmanız şarttır. Sezon başlarında spor otoriterlerinin sergilemiş olduğu oyunumuzu, kulübün ekonomik durumunu ve kadro yapısını baz alarak favori göstermesi tabii ki güzel. Ama devamlılığını sağlayamıyorsan senin altında yer alan takımlar seni geçip üstüne üslük farkta da atabiliyorsa kimse kusura bakmasın sıkıntı çok büyük.

 

İlk yarının bitiminde görünüm olarak, Lider Gençlerbirliği ile on üç, Denizlispor’la sekiz Gazişehir, Ümraniyespor’la üç puan Hatayspor ve Osmaniyespor’la birer puan fark var. Biz ise yirmi sekiz puanla yedinci sırada ligde yer bulmuş durumdayız. Altımızda ki takımların toplamış olduğu puanlarda ilk altı beklentileri açısından yakından takip ediliyoruz. İkinci yarı için ligin altı da üstüde karışacağa benziyor. Bu yüzden ‘ Atı alanın Üsküdar’ı geçmeden ’ Boluspor için radikal kararlar bir an evvel alınarak yol haritası çizilmelidir.

 

Futbolculara teşvik, ödül ve ceza sistemlerinin yanı sıra disiplin konusu da masaya yatırılarak, başarıya nasıl ödül veriliyorsa yapılan yanlışlar karşısında da herkesin hak ettiği cezayı alması takımın gidişatı açısından sağlanmalıdır. Hepimizin ortak paydası olan Boluspor’da beklentilerimiz tekrar eski günlerine dönerek, emanet olarak vermiş olduğu ikinci sıraya tekrar yerleşip sezon sonuna kadar bırakmamasıdır.

 

Yazarın Diğer Yazıları