NAZAR ETME NE OLUR…

Boluspor, kulüp olarak, yönetimiyle, teknik adamları, futbolcu kadrosuyla ve tabii ki de taraftarlarıyla imrenilecek moral ve isteklendirme ile rakiplerine adeta güç ve gövde gösterisi yapıyor. Yapılan antrenmanlarda Başkan ve yönetim kurulunun tam kadro olmasa da gelerek futbolcularımıza ‘Sonuna kadar sizinleyiz, iyi gününüzde de kötü gününüzde yanınızda ve arkanızdayız, biz sizlerle gönül birliği içersindeyiz’ mesajı veriyor. Böyle bir gövde gösterisinin futbolcularla, teknik heyet üzerinde nasıl bir etki yaratacağını tahmin edebiliyor musunuz?

 

Cephede, ateşin barutun içine dalacak, göğüs göğse çarpışacak asker komutanlarını arkada değil, en önde, yanlarında gördüğü zaman aslanlar gibi kükrer, gözü cehennemleri görmez, dağları devirir. Futbolcularda bu dev gösteriden, yöneticileri yanlarında aralarında görmekten inanılmaz şekilde etkilenmişlerdir. Bu da ligde aldığı başarılarına yansımız, takım olma yolunda kolej havası içersinde büyük bir mesafe kat etmesine vesile olmuştur.

 

Boluspor epey göz kamaştırıyor. İlk zamanlar kötü oynayıp rakiplerine erken teslim olurken, şimdilerde ise oynayarak hem de en iyisini oynayarak farklı skorlar yakalamaya başladı. Takım üzerinde futbol bilgi ve becerisi oldukça yükseltilmiş, futbolcuların gizli kişisel becerileri ortaya çıkmaya başlamış, sonuçta bunların takımımız açısından bu ligde iyi sinyaller olacağımız kesindir.

 

Takımda bir toparlanma ve kazanma isteği açıkça görülüyor. İyi oynayan oyuncu sayısının yükselmesi ve yedek olarak soyunup görev bekleyen oyuncuların verilen görevi yerine getirip oyunun kaderini değiştirebilmesi, Boluspor’un nedenli birlik ve beraberlik içersinde olduğunun açıkça göstergesidir.

 

 

 

Eskişehirspor gibi şöhretler karmasına farklı bir tarife uygulamak öyle her takımın harcı değildir. İşte Boluspor Eskişehirspor karşılaşmasında her adamı ve her hattı ile başarılı oyununu müsabakaya en iyi şekilde yansıttığı ve farklı skoru yakaladığı için taraflı tarafsız herkesin gönlünde taht kurmuş, başarısıyla spor kamuoyunda gündem teşkil etmiş, gerçek gücünü de rakiplerine bir kez daha göstermiştir. İlk yarının son maçı olan Denizlispor karşısında alınacak üç puan, takımımızı ikinci yarı için hedefine bir adım daha yaklaştıracaktır.

Yazarın Diğer Yazıları