TEDBİR BİZDEN TAKDİR ALLAH’TAN

Bu mevsimlerde, Bolu dağında çok sis oluyor. Bazen araç ile giderken bir metre önünü zor görüyorsunuz değil mi? Genel de yolun ortasında bulunan çizgileri yada yolun kenarında bulunan yanıp sönen sarı ışıkları takip ederiz. En çok tehlikeli olan  ise sağ şeritte arıza yapmış kamyonun birden karşınıza çıkıyor olmasıdır. ALLAH korusun, bir anlık dikkatsizlik sonucu kamyonun altında kendinizi bulabilirsiniz. Ancak kamyon sürücüsü dörtlülerini yakmış olsa yada yola uyarıcı bir işaret bırakmış olsa tehlike oranı daha aza inecektir. Yani her iki tarafta tedbiri elden bırakmaması gerekir.

Evet Boluspor’da şuan sisli bir havanın içerisinde ve yoluna devam etmeye çalışıyor. Yolda bulunan  çizgilere ve sarı ışıklara (Taraftara) rağmen yolun dışına doğru sürükleniyor. En çok korktuğum şey yani yolun sağında borç yüklü bir kamyonun birden karşısına çıkacak olması. Ama aracın şoförü usta ve uyanık ise durumu farkedip tedbirlerini aldıktan sonra mutlaka aracı durduracaktır. Oldu ki; farkedemedi ve aracı durduramadı, işte o zaman sıkıntı daha da büyük olur. Öncelikle kendisi kaza yapar, öndeki araçta an itibariyle kazaya bulaşmıştır ve arkadan gelenlerde kazaya dahilolurlar. Yani Bolu dağında  zincirleme kaza meydana gelmiştir.

Boluspor’un düşmemesi için herkes dikkatli olmalıdır. Yönetiminden futbolcusuna, basınından taraftarına kadar herkes aynı araçta bulunuyor. Bir anlık dikkatsizlik ve oluşacak bir kaza hepimizi ağır yaralar yada sakatlıklar bırakabilir. 


Yapılan transferleri takip ediyorum.Şuana kadar Boluspor’a katkı sağlayacak yada takımı ateşleyecek bir futbolcu şuana kadar ben göremedim.Gören varsa haber versin. Önümüzdeki haftalarda bu futbolcuların performanslarını hep beraber değerlendireceğiz.

 

Diyeceğim o ki; Herkes dikkatli olsun, buralarda havalar sisli ve karanlık. 

 

‘’Tedbir bizden, takdir ALLAH’tan

Saygılarımla.

 

 

 

 

 

 

 

Yazarın Diğer Yazıları