BOLUSPOR’U DEĞİL KENDİNİ DÜŞÜNÜYOR

Kötü gidişatın bedelini taraftara kesmeye çalışan bir teknik direktör ve buna sessiz kalan bir yönetim.

Abat yönetimindeki yönetici kadrosu, sezon başından beri, Bolu halkını ve taraftarını kendilerine cephe alarak, Boluspor tarihinde ilk kez camia içerisinde dargınlığa sebep olmuştur. Boluspor tarihinde ilk kez iç ve dış sahalardaki müsabakalar taraftar olmadan oynanıyor.

 

Boluspor başkanlığı yapıyorsanız, taraftarınıza kucak açıp onlarında desteğini arkanıza alarak, daha da hedefe doğru kilitlenmelisiniz. Bir teknik direktör taraftara dil uzatıyor ise o teknik adamın sözleşmesini fesh edip, acil olarak göndermelisiniz. Kendi başarısızlığını taraftar üzerinden kapatmasına izin vermemelisiniz. Gönderemiyorsanız, taraftarlar ile teknik direktör arasında yaşanacak tüm olay ve hadiselerden sorumlulukları yönetim olarak siz alıyorsunuz demektir. Reha hoca da akıllı nasıl olsa Başkan ile taraftarın arası açık bende buradan giriş yapayım onlar yesinler birbirlerini diyerek belki de kendisini kurtarmanın peşindedir. 

 

Sayın Başkan, Selfi çektirdiği dost yada akrabalarının lafına yada sözüne bakmadan kendi iradesinin sesini dinleyerek kararlar alması gerektiğini düşünüyorum. Başka taraftar dernekleri kurmak size ve Bolu’ya zarardan başka bir şey getirmez. Bolu’nun öz ama öz, Taraftar dernekleri ve grup liderlerini bir araya toplayarak, Boluspor’un geleceği hakkında ki görüş ve önerilerinizi karşılıklı tartışıp sonuca bağlamak bu kadar mı zor?

 

Bu sezon belki de son sezonunuz olarak da görüyor olabilirsiniz. Ancak siz o koltuğu bırakıp gittiğinizde, insanlar arkanızdan “Vay be Abdullah başkan’da şu konuda böyle  yapardı. Onun gibisi bir daha zor gelir” demelerini istemez miydiniz? 

 

Yönetim deki tüm ekip neredeyse aynı zamanda birer esnaf yada iş adamı, bugün yada yarın insanlar şunu söylemezler mi ? “Daha Boluspor’u yönetemediler, kendi işlerini nasıl yönetecekler? “

 

Arkadaşlar biz kimsenin adamı da değiliz. Bu zamana kadar da olmadık.

 

“Kişilerin değil, Boluspor’un peşindeyiz”

 

 

Saygı ve sevgilerimle...

Yazarın Diğer Yazıları