BİZE KIRAT GEREK

Efsaneye göre,Bolu Beyi’nin atlara karşı yoğun ilgisi varmış.Bolu Beyi,yanında çalışan,Köroğlu’nun babası olan Yusuf’u kendisine at bulması için görevlendirmiş.Bunun üzerine Yusuf yollara düşmüş,bir çok tay görmüş ve Bey’ine layık olabilecek bir tane bulmuş.Bu tayı doğuran kısrak,Fırat kıyısında otlarken nehirden çıkan bir aygırdan hamile kalarak tayı doğurmuş.Irmakların kenarında büyüyen aygırların tayları çok makbulmüş.Başlangıç ta çok çirkin olan bu tay büyüyünce çok hızlı ve güçlü bir ata dönüşecekmiş.Yusuf’ta bunu bildiğinden,tayı düşünmeden almış ve bey’ine götürmüş.Ancak Bolu Bey’i bu çirkin tayı görünce,Yusuf’un kendisiyle dalga geçtiğini düşünerek çok sinirlenmiş ve Yusuf işin aslını bir türlü Bey’e anlatamamış.Çok sinirlenen Bey’in talimatıyla Yusuf’un gözlerine mil çekilmiş ve yanına çirkin olduğu düşünülen tay da verilerek,konaktan kovulmuş.Bunu öğrenen Köroğlu ise babasının intikamını almak için kısa süre sonra,Bolu’yu basıp yakıp yıkmış ve Bolu Beyi’nin evini yağmalayarak babasının intikamını almış.

Yani diyeceğim o ki;Boluspor’a o kadar çok Kırat'lar geldi ve getirildi ki,başkan’a bir türlü beğendiremedik.Hatta bu Kırat’ları,Boluspor’a getiren teknik direktörleri bile kulüpten gönderdik.Bizim,Umut Meraş’lar,Emre Kılınç’lar,Mamadou Diarra’lar,Akabueze’ler,Gökhan Değirmenci’ler,Sefa Yılmaz’lar,Adem Büyük’ler,Erdem Özgenç’ler,Kenan Özer’ler gibi Kırat’larımız vardı.O zamanlar,Boluspor’u süper lige taşıyacak Kırat’lar şimdi neredeler? Kimileri Süper Lig’te,kimileri de Milli takım’da yoluna devam ediyor.Gerçekten Süper Lig’e çıkmak isteyen bir kulüp olsaydık,gerekirse bu futbolcuları bir arada tutarak şampiyonluğa çok rahat ulaşabilirdik.Ama üzülerek söylüyorum,çıkmak istemiyoruz.Nedenini yıllardır yönetime soruyoruz ama tek bir cevap alamıyoruz.

Store fiyatlarını çok yüksek bulan yöneticiler,taraftardan alış veriş yapmalarını bekliyorlar.Sizin almaya gücünüz yetmiyor ise kimse kusura bakmasın asgari ücret ile evini geçindiren taraftarımız var.Evinin rıskını kesip,Boluspor’a destek için bilet almaya çalışan taraftarımız var.Hatalı transferlere imza atan yöneticiler,tasarruf yapmak yerine takımı daha çok zarara uğrattıklarının farkında değiller mi? Teknik Direktör değişimlerinin kulübe zararı neden açıklanmıyor? Taraftar şimdi ne yapsın? Köroğlu gibi,kulübü basıp,yakıp yıksın mı? Bu saatten sonra ne konuşsak boş.Kötü de olsa bu takım bizim kötü de olsa bu yönetim bizim,kötü de olsa bu taraftar bizim,kötü de olsa bu camia bizim.Devre arasında Osman hoca bu takıma takviye isteyecektir.Ne olur futbolcu transfer ederken biraz araştırın soruşturun öyle alın.Ne olur,kulübü kendi özel iş yeriniz gibi de görmeyin.Unutmayın ''Boluspor'a Kırat Gerek'' Bu takımı şampiyonluğa ulaştıracak transferler yapın.Aksi olursa yani,Boluspor’un bir alt lige düşmesi durumunda taraftardan ve Bolu halkından beddua almayın.  

Bu hafta zorlu bir Bursaspor maçına çıkacağız.Bursaspor’un kadrosuna baktığımızda Süper Lig’e çıkmaya aday bir takım görüntüsü var.Kendi sahamızda her alacağımız puanlar bizi ateş hattından biraz olsun uzaklaştıracaktır.ALLAH yardımcımız olsun.

Bolu Belediyespor voleybol takımımız dördüncü galibiyetini alarak yoluna emin adımlar ile ilerliyor.Bolu halkı olarak,temsilcimiz filenin sultanlarını bir kez daha kutluyoruz.10 Kasım’da,Bursaspor maçından önce tüm taraftarımızı,17 temmuz Kapalı Spor salonuna destek için bekliyoruz.  

  

Saygı ve selamlar.

Yazarın Diğer Yazıları