BU AYARI BOZMAYIN !

BU AYARI BOZMAYIN !

Boluspor’da beklenen ve özlenen galibiyet nihayet 10.haftada geldi. Üst üste alınan mağlubiyetler ve puan kayıpları camia içerisinde huzursuzluğa neden oldu. Sosyal Medya’da bazı kişiler tarafından erken seçim (kongre) olabileceği yönünde paylaşımlar yapıldı. Elbette bu tür doğruluğunu bilemediğimiz paylaşımlar, Boluspor’un geleceğini hatta birlik ve beraberliğini olumsuz yönde etkileyebileceğini düşünüyorum. 
Ayrıca Sayın Abat’ın bir Covid açıklaması olmuştu. Boluspor’daki kötü sonuçların ardından bu zamana kadar hiç bir açıklama yapmayan Başkan, neden sadece Covid ile ilgili açıklama yaptı. Türk futbolunda tek sıkıntı sadece Covid mi? Yoksa transfer komiteleri mi? Bu konuyu da bir gözden geçirin derim.
Neyse ki bu galibiyet, gerek yönetime, gerekse taraftara biraz olsun moral oldu.
Ankaraspor müsabakası öncesi Boluspor’daki eksikler can sıkıyordu. Maç kadroları açıklandığında takımımız farklı bir 11 ile sahaya çıkmıştı. Maç kadrosuna bakıldığında taraftarların yine puan kayıbı olabileceğini yönünde endişeleri vardı. Ancak Boluspor’un ilk yarının ilk 15-20 dakikasında rakibine baskı uyguladığını ve çok fazla gol pozisyonuna girdiğini gördük. İkinci yarı başladığında ise Boluspor biraz daha kontrollü ve yavaş oynayarak, rakibinin üzerine gelmesini sağladı. Maçın son dakikalarında ise rakip defansında hata yapmasını fırsata çeviren takımımız 87 ve 90. dakikalarda bulduğu goller ile üç puanı hanesine yazdırmayı başardı. 
Şimdi kafalardaki soru işaretlerini, yani Sayın Abat’ın basın karşısına çıkıp, bir açıklama yapması gerektiğini düşünüyorum. 

1-Erken seçim yani kongre muhabbeti nereden ve kimler tarafından çıkartıldı?
2-Boluspor’un bu sezonki hedefi nedir?
3-Sizce bu kadro başarı için yeterli mi?
4-Bu transferleri kimler yaptı? Ve sizin onayınız var mıydı?
5-Alınan kötü sonuçlardan sonra teknik ekibi ve futbolcuları bir araya toplayıp konuşma yaptınız mı?
6-Bu sezon Covid nedeniyle takımlar gerek maddi gerekse manevi sıkıntılar çekiyor.Boluspor bu sıkıntıların tam olarak neresinde? 
7-Basın ve taraftarlar ile eskiden beri aranız iyi olmasına, rağmen sanki bu aralar bir soğukluk yada mesafe var gibi. Yanılıyor muyum? 

Artık bu saatten sonra önümüzdeki maçlara bakacağız. İyi yada kötü, oynanan futbol’a değil, şans yanımızda mı ona bakacağız. Çünkü hala oturmuş bir kadromuz yok. Boluspor ilk yarı sonuna kadar puanlar toplaması ve oturup bir durum değerlendirmesi yapması gerekiyor. Reha hoca’nın tecrübesi yada kariyeri, Boluspor’u ayakta tutmaya yetmeyebilir. Kötü düşünmek yada bu kadar karamsar düşünmek belki yanlış olacak ama Boluspor’u ayağa kaldıracak daha yetenekli başarılı isimler ile yola devam etmek daha akıllıca olabilirdi. Ama mevcut kadro ile şuan için devam etmek zorundayız. Belki de başarılı olup bizi mahcup ederler, belli de olmaz.
Bolu Belediyespor’un başarısı hakkında
söylenecek ve yazılacak o kadar konu var ki, nereden başlayacağımı bilemiyorum. 

TEBRİKLER SULTANLARIMIZ

Sayın Sinan Barut ve ekibini tebrik ediyorum. Sultanlarımız yoluna dolu dizgin devam ediyor. Galibiyet serisini sürdürmek ve bir üst lige yükselme yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bolu Belediyespor adını yakında tüm Türkiye’ye duyuracak. 

Teşekkürler, Bolu Belediyespor,
Tebrikler, Sultanlarımız.

Saygı ve selamlar..


    ◦

Yazarın Diğer Yazıları