YA SEN OLMASAYDIN...

Ya Sen Olmasaydın…
Ne demiş ilim irfan sahibi Hz Mevlana ‘ Üzülme! çünkü yaradan umudu en çaresiz anlarda yollar. Unutma! Yağmurun en şiddetlisi en kara bulutlardan çıkar.’ Başarıyı yakalamak için sabır ve azim göstermek önemlidir. Başarılı bireylerin çoğu, hedeflerine ulaşmak için gereken süre boyunca mücadele etmeye ve gelişmeye devam eder. Ayrıca sonuçların belirsiz olduğu durumlarda dahi çalışmaya devam etmek ve pes etmemek başarıyı yakalamak için son derece önemlidir.
Önemli olmasına önemlide Giresunspor karşılaşmasında bizim futbolcularımız beyinleri halen daha yenilgi sendromunu üzerlerinden atamamış, sahada acemice hareketler yapan bir görüntü içersindeydi. Her zaman gördüğümüz baskılı futbolundan uzak, saman alevi gibi başlayan ataklarımız rakip tarafından kolay bertaraf edilerek gol yollarında biraz sıkıntı yaşamış olduk.
Tamamen alt yapı ağırlıklı kadrosuyla 25 karşılaşmadan toplamış olduğu 7 puanla ligin altına demir attan ve 2. ligin hesaplarını belki şimdiden başlayan rakibimiz Giresunspor takımımız karşısında kora kor bir mücadele örneği verdi. Özellikle genç ve kendilerini gösterme açısından verilen şanslarını her biri iyi kullandı. İyi ayağa bas yapıp üçüncü bölgede de bazen etkili oldular. Bunu da karşılaşmanın 48 dakikasında uzak mesafeden kaleye gönderdiği 23 yaşındaki Talha ile göstermiş oldu. Bu futbolcu karşılaşmanın ilerleyen dakikalarında da durum 1-1 iken kendi kalesine talihsiz bir gol atıp galibiyetimize vesile olarak ‘ya sen olmasaydın’ dedirtirdi.
Gelelim bizim takıma. Daha öncede yazdım Boluspor’u bu sezon gerçekten yorumlamak oldukça zor. Oynadığı futbola bir bakıyorsun oyunu geniş alanlarda kabul edip presi de ön plana çıkartan oyunun temposunu iyi ayarlayıp rakip kaleyi abluka altına alan şahane futboluyla göz dolduran bir futbol anlayışı bir bakıyorsun bu karşılaşmada da olduğu gibi zevksiz ve heyecansız taraftar desteği bile ateşlenmelerine yetmeyen bir takım hüviyetinde.
Kısacası U.17 ve U.19 ağırlıklı genç fakat bu ligde az tecrübeli olan rakibimizin hatalarını iyi değerlendiremedik. Boluspor’un her zaman alışkın olduğumuz ve göz zevkimizin doyduğu futbolunu mumla aradık. Tabiî ki burada sonuç önemli, alınan üç puan rakiplerimizin bu hafta puan kaybıyla ilk üç hedefimizi biraz daha umutlandırmış oldu. Zorluk derecesi yüksek maçlarımız bulunuyor. Kalan maçlarımıza bir önceki karşılaşmadan ders çıkartıp, yapılan antrenmanlarda tatlı bir rekabetle her maça final havasında çıkıp başarıya hep birlikte ulaşmaktır.

Yazarın Diğer Yazıları