SEVDAMIN GÜNLÜĞÜ.

05.Kasım. Pazar – Saat.18.05
Sevgili günlük,
Cumartesi günü sevdamızın peşinden Gençlerbirliği maçı için gazeteci arkadaşlarımla birlikte Ankara yollarındaydık.
Araba temini konusunda her zaman bizleri destek olan Erhan Beykoz ‘u bu seferde Ankara’ya götüremedik.
Fakat sonradan öğrendiğime göre Yeniçağa’ya arkadaşının cenazesine gideceğinden dolayı bizimle gelememiş günlüğüm.
Ölüm Allah’ın emri ayrılık olmasaydı deyip dualarımı gönderip rahmet diledim. Kafilemiz kalabalık olacaktı. Diğer arkadaşların işleri nedeniyle programlarının değiştiğini veya kendi vasıtalarıyla gelebileceklerini ifade ettiler saygı duydum kabullendim.
Bizde buna karşılık kaptan Erdinç kardeşimizin nezaretinde Köroğlu gazetesi spor yazarı Özcan Özdemir, Bolu spor gazetesi muhabiri Zafer Filiz, Hedef gazetesi spor yazarı Önder Gökdemir, Medya takip gazetesi muhabiri Uğur Balaban ve Gündem gazetesi muhabir Semih Erdoğdu ile birlikte istikametimizi Ankara’ya çevirmiş olduk.
Maçın havasına yol boyuca ve mola verdiğimiz dinlenme tesisinde içilen tavşankanı çaylar, yediğimiz enfes kekler ve dumanı üstünde simit eşliğinde yaptığımız yorumlarla biraz erken girmiş olduk
.
Eryaman stadyumuna girdiğimizde ise bizden önce gelen Köroğlu gazetesinden Burhan ve Fahri kardeşimle karşılaştım, muhabbet edip takıma şans dileklerimizin ardından basın tribününde yerlerimizi aldık. Oldukça Kalabalık bir basın ordusuyla, taraftarıyla, yöneticisiyle sanki evimizde gibiydik. Bu duyguyu da iliklerimize kadar hissettik inan.
.
Zorlu geçeceğini umduğum deplasman, takımımızın rakibine oranla baskılı ve yürekli bir oyun sergilemesiyle kafamdaki endişeleri de çürütmüş oldu. Maçın her iki yarısında da oynamış olduğumuz oyun anlayışı ve tempolu futbolumuz neticesinde galip de gelebilirdik.
.
Karşılaşmanın sonlarına doğru yüreklerimizin ağzına geldiği bir an vardı ki günlüğüm, kalecimiz bir ahtapot edasında kollarını açarak kaleyi koruyan bir cengaver gibi mutlak bir golü önledi. Belki de bu son dakika kurtarışıyla kalesinde devleşip Boluspor’u bir noktada ipten almış oldu.
İşte böyle sevgili günlüğüm. Kısaca günü özetlemek gerekirse Ankara yolculuğumuz ve takımımızın sahaya koymuş olduğu gerçek gücüyle mutlu oldum ve takımlarını yalnız bırakmayarak doksan dakika destekleyen böyle bir taraftar topluluğuyla da gurbet elde gurur duydum. Gidişat iyi görünüyor aman nazar değmesin. Sana yazacaklarım şimdilik bu kadar günlük.

Yazarın Diğer Yazıları