ÇAYIRDA BULDUM SENİ…

Oyun tek kelimeyle mükemmeldi. Boluspor uzun bir aradan sonra sahada ilk kez böylesine disiplinli, özverili ve yeterli bir takım görüntüsü verdi. Daha başlangıçta orta alan üstünlüğünü ele geçirdi oyunun boyu kısa tutuldu. Sürekli alan daraltıldı. Rakip Manisaspor baskı altına alındı ve etkili takım savunmasıyla da pek pozisyon gösterilmedi.

 

Yusuf Emre’nin on dokuzuncu dakikada serbest vuruştan attığı gol kaleci Göktuğ’un bir anlık hamle yetersizliği ve bu futbolcunun vuruş tekniğinde ki mükemmellikten geldi. Kısa paslarla ve ayağa atılan toplarla hem orta alanda rahatlıkla top dolaştırdı, hem de kanatları iyi kullanıp orta saha destekli elamanlarıyla rakip savunmayı yıpratmaya çalıştı, etkilide oldu.

 

İkinci yarıda da Boluspor daha çok moralli ve daha rahat göründü. Orta alanda yardımlaşmalı oyun uzun süre rakip atak girişimlerini pozisyonsuz bıraktı. Baskılı ve tempolu oyunu yıldızlarıyla golleri bulmasına neden oldu. Karşılaşmanın elli birinci dakikasında Melih’in şık kafa golü ile altmışıncı dakikasında da POEPON’un yaklaşık yirmi beş metreden kaleye çekmiş olduğu sert ve düzgün şutunda kaleci Göktuğ’un yapacağı hiç bir şey yoktu. Atılan üç golde tamamen usta işiydi.

 

Sahada ne kadar iyi mücadele ederseniz edin, eğer karşılaşmada sonucu tayin edecek golü bulamıyorsanız beceriksizliğinizden arınmanız gerekiyordu. Öylede oldu. Bu maçta şunu gördük. Müthiş bir takım oyunu ve yıldız futbolcuların silkinip kendilerine gelmeleriydi. Alınan bu galibiyet artık beklenen seri galibiyetlerinde başlangıcı olmalıdır.

Yazarın Diğer Yazıları