ANKARA RÜZGARI

ANKARA RÜZGÂRI.
Sevdamızın peşinden kalabalık bir taraftar topluluğu ve basın ordusuyla birlikte Ankara’dayız. Sadece bizler değil yöneticilerin tekmili birden oradalar. İnanmışlığın üst üste kazanılan başarıların bir tesadüf olmadığını rakip Keçiören karşılaşmasını da kazanarak ilk yedi hedefimizi ısrarla sürdürüyoruz.
Ne kadar da özlemişiz futbolcularımızın gerçek güçlerini ortaya koyarak sahada kora kor mücadele etmelerini. Ve nasılda özlemişiz birlik ve beraberlik içersin de yeniden doğan bir oluşumu. Çok şükür bin şükür artık galibiyetlerimizi seriye bağlayıp bunu da taçlandırmasını biliyoruz.
Ligin ikinci yarısında ara transfer döneminde nokta atışı yapılarak takıma kazandırılan futbolcular, sanki yıllardır birlikte oynuyor gibi uyumlu ve hazır görünüyor. Buda Boluspor’un futbol kalitesine olumlu yönde etki ediyor ve oyun seyrini de güzelleştirip tabiri caizse tadından yenmez yapıyor.
Lig maratonunda içer de ve dışarıda rakip tanımayan ve oynamış olduğu ezici futboluyla göz doldurup yükselişe geçen takımımızda görevler yerine getirilirken, taraftarlarımızın da yakalanan bu takım ruhuyla yüzleri artık gülmeye başlamıştır. Kazanma olgusunu beyinlerine kazıyan futbolcularımızın başarılarına kayıtsız kalmayıp tribünleri Ankara’da Aktepe stadyumunda olduğu gibi takımlarına 90 dakika boyunca hiç susmadan destek veren taraftarlarımız. İki tarafta hoş gelmişler bizleri bayağı özletmişler.
Savaş başkan ve ekibinin bunca sıkıntılar karşısında kimseye boyun eğmeden göstermiş olduğu duruş ve haklı isyanına kayıtsız kalmamamız gerektiğini düşünüyorum. O yüzdende başta Vekillerimizin şehrimizde üretim yapan fabrikaların ve Bolu halkının Boluspor’a maddi destek vererek biraz olsun rahatlanması sağlanmalıdır. Eğer bu takımdan başarı bekleniyorsa buda şarttır.
Futbolcularımız sahada oynamış olduğu futbol kadar yürekli mücadelelerini de ortaya koymaları, kazanılan puanlarla camiamızı mutlu ediyor. O halde şimdi bizlerin görevi Kocaelispor karşılaşmasında tribünlerden her zamankinden daha fazla destek vererek takımımıza sahip çıkmak olmalıdır. Gelin bu birlikteliği milat olarak cümle âleme gösterelim.

Yazarın Diğer Yazıları