İŞ MASA DA DEĞİL SAHA DA BİTER!!!

Bolusporum resmen bu maçta masa başında başlayan oyunu saha da gerekli cevabı vererek hak ettiği üç puanı aldı.

 

Tribünde maratonun ortasında hep konuşulan bu oldu.

 

Yahu daha play off görmemiş iken hep mi bir “siyaset” hep mi “büyüklerin” kolladığı takımlar “süper lige” çıkacak dediğimiz bir karşılaşmaya başladık.

 

Maçın ilk dakikalarında atılan gole bile karar vermede ne yapacağını bilemeyen “orta saha” hakemi ile “yan hakem” faciasını görünce bu maç normal bitmez modun da idik.

 

Ama Bolusporum resmen ilk yirmi dakika içerisinde öyle bir futbol oynadı ki ha şimdi atıyoruz ha şimdi gol olur diye hop oturup hop kalktık.

 

Hele tribünde ki ateşli taraftarımız zaten maçın başında ki o “inanmışlıklarını” sahaya öyle bir yansıttılar ki resmen alınan üç puanın yarısını tribünler aldı.

 

Yapılan pankartlar ki bana düşen pankart “ÖMER HALİSDEMİR” oldu çok gurur duydum tutmaktan ellerine sağlık her bir emeği geçen kardeşime.

 

İşte bu hava da başlayan ve ilk yirmi dakikada resmen Göztepeyi sahasına hapseden futbol anlayışı ile ne oluyor Bolusporuma dedirtti.

 

Her ne olursa olsun saha dışı olayları masa başı olayları eğer inanmışsanız emin olun dakika doksan da olsa hak ettiğinizi alırsınız.

 

Bolusporum eğer bu inanmışlığını sezon sonuna kadar korusun neden olmasın dediğimiz “ilk iki” bile olur.

 

Yeter ki neler yapabileceğimizin farkına varalım.

 

Maçta her futbolcumuz şimdi şimdi neler yapabileceklerinin farkına varmaya başladılar.

 

Defans yüreği ile oynayınca orta saha baskın futbol gösterince kanatlarımız uçar konumda iken forvet oyuncumuz yırtıcı olunca kalemiz eminlerde ise bizi “yenecek” takım göremiyorum.

 

Maç içerisinde bir ara tepki oldu o da tribünde Musa değişikliği bekler iken bir anda Jansen çıkınca tribünler tepki gösterdi.

 

Gaziantep deplasmanında olduğu gibi Fuat hoca sağ ayaklı kanat oyuncuları ile başlayınca ilk değişikliği sol ayaklı Guido ile Musa değişikliği beklerken Jansenin çıkması bir şok olayı oldu.

 

Daha sonra ki dakikalar da beklediğimiz değişikliği yapınca Fuat hoca her şey normale döndü.

 

Bentley lakaplı Akabueze umutların tükendiği bir anda hak ettiğimiz üç puanı hanemize yazdıran futbolcu oldu.

 

Bu karşılaşma sonunda ki sevinçlerimizi inşallah lig sonunda da yaşar ve yıllardır özlediğimiz hayalini kurduğumuz “süper lige” çıkarız.

 

Şahsi olarak bir serzenişim var.

 

Boluluyum diyen Bolusporlu olan tüm Bolu halkının sonuna kadar sabredip tribünde olarak Bolusporu desteklemesini isterdim.

 

Tribünlerimiz hınca hınç dolu olmalı sahada bulunan rakip futbolcuları ve hakemi tribünler ile etki altına almalıyız.

 

Sadece maratonun ortası ile olmaz.

 

Stadın her yeri dolmalı herkesim Bolusporu desteklemeye gelmelidir.

 

Eğer bu sezon ilk altı veya ilk iki olacaksa bu tamamen “KÜÇÜK ŞEHRİN BÜYÜK ÖYKÜSÜ” olacaktır.

 

 

Boluspor sevdalıları kalın sağlıcakla..

 

Yazarın Diğer Yazıları