ASIL TARAFTAR OLAĞANÜSTÜ TOPLANMALI

TFF 1.Lig’te 4 haftadır sadece bir puan alabilen ve bu ligin en zayıf takımı görünümü veren,Boluspor’u çok zorlu günler bekliyor.Boluspor yönetim kurulu olağanüstü toplandı ve bir karar çıkmadığı için,Pazartesi (bugün) tekrar toplanıyor.Emin olun yine bir karar alamayacaklar.Çünkü Boluspor’u bu hale kendileri getirdiler.Söyler misiniz, toplantı da kimi suçlayacaklar? Yada fatura’yı kime kesecekler? Futbolculara kesemezler çünkü aldıkları futbolcuların kalitesi belli ve geçen sezon iyi performans sergileyen futbolcuları kendileri gönderdiler.Teknik Direktör’e kesemezler çünkü adamın elindeki malzeme belli.Ayrıca Fuat Çaba ve Sait Karafırtınalar gibi değerli hocaları da kendileri gönderdiler.Kongre’de diğer adayların başkan seçilmesini de kendileri istemediler.Taraftarı deseniz,Boluspor’dan tamamen uzaklaştırdılar.Maçlara giden az sayıda taraftarımız var,onlarda ‘’Artık maçlara gitmeyeceğiz’’ diyorlar.Ve ‘’İSTİFA’’ sesleriyle protestolara devam ediyorlar.O zaman toplantıda ne konuşulacak?

Sezon başından beri yazmaktan ve anlatmaktan artık yoruldum.Taraftar olmadan başarı yakalayamazsınız.Yoksa sizin egolarınız yada koltuk sevdanız takımı bu hale getirmiş olabilir mi? Bence Olağanüstü toplanması gereken birileri varsa,o da Boluspor’un büyük fedakar taraftarıdır.Taraftar dernekleri başkanlığında toplanıp,Bolusporun geleceği hakkında kararlar alınmalıdır.Ben isterdim ki,Boluspor yönetimi olağanüstü toplanırken,taraftar dernekleri başkanlarını da toplantıya dahil etmesiydi.Belki bu toplantıda,taraftar dernekleri başkanları,Boluspor’un geleceğini değiştirecek öneri veya tavsiyelerde  bulunacaklar.

Bolusporumuzun tarihinde bu sezona kadar böyle bir başarısızlık ben hatırlamıyorum.Özellikle yönetimin taraftara karşı neden cephe aldığını çok merak ediyorum.Eski yıllardan beri bu caima da böyle bir şey ne görüldü,ne de duyuldu.Bu taraftar size ne yaptı arkadaş? Geçen sezon deplasman’a otobüs istedi, vermediniz.Madem öyle ‘’Kendi imkanımızla gidelim’’ dediler,Valilik kararı çıkarttınız ve taraftarın şehir’e girmesi engellendi.Bu beğenmediğiz yada istemediğiniz taraftar,yağmur,çamur,deplasman demeden evinin rızkını kesip,her şeyini Boluspor için harcamadı mı? Yeri geldi taşlandı,yeri geldi coplandı ancak bu sevda dan hiçbir zaman vazgeçmedi.

Sayın yönetim’e şu soruyu  sormak istiyorum? Boluspor bu sezon küme düşerse,Bolu caddelerinde yada sokaklarında utanmadan nasıl dolaşacaksınız? Bolu halkının yüzüne nasıl bakacak sınız? yada siz yolda yürürken haklı olarak tepki göstermeyecekler mi?

Bence Olağan dediğiniz toplantıda şunları konuşun.

Biz basına ne yaptık?
Biz taraftara ne yaptık?
Biz nasıl bir transfer yaptık?
Biz nasıl bir teknik direktör aldık?
Biz nerede yanlış yaptık?
Bu sezon bu takım nasıl kümede kalır?

Biz kişilerin değil,BOLUSPOR'un peşindeyiz.Bunu Lütfen unutmayın!

Saygı ve selamlar.     

Yazarın Diğer Yazıları