KÖYLER FUTBOL TURNUVASINDA FİNALİN ADI BELLİ OLDU

KÖYLER FUTBOL TURNUVASINDA FİNALİN ADI BELLİ OLDU

Şampiyon Köyler futbol turnuvasında finale adını yazdıran takımlar belli oldu.

13.09.2023

Şampiyon Köyler futbol turnuvasında finale adını yazdıran takımlar belli oldu. Karaçayır’da oynanan yarı final karşılaşmalarının normal süreleri berabere biterken, final çıkan takımları penaltı atışları belirledi.

Şampiyon Köyler futbol turnuvasında yarı final karşılaşmaları dolu tribünler önünde oynanırken köylerinden gelen birçok sporsever tüm dikkatlerini karşılaşmalara verdi.

Gecenin ilk karşılaşması olan Tekkedereköy, Alıçören arasında karşılaşmayı ilimiz klasman hakemlerinden Batuhan Topçu yönetirken Topçu, başarılı bir yönetim gösterirken alkış aldı.

Tekkedere Köy’den peş peşe goller

Uzun maratonun ardından şampiyon köyler futbol turnuvasında artık sona yaklaştı. Yarı final karşılaşmalarında 4 takım finale çıkmak için mücadele etti. Akşamın ilk karşılaşmasında geçen yılın finalisti Tekkedereköy ile Alıçören Köyü kozlarını paylaştı. Karşılaşmanın ilk bölümlerine Tekkedere Köy etkili başladı. Serhat ile arka arkaya goller bularak karşılaşmada 2-0 öne geçti.

Alıçören’den mükemmel geri dönüş

Kalesinde şok goller görmesine rağmen oyun disiplininden kopmayan Alıçören Köyü maça ortak olmak için arka arkaya ataklar geliştirip karşılaşmada eşitliği sağladı.  Ümit Arın takımına hayat veren müthiş bir gol atarak farkı bire indirdi. Cihan Gülen  ise karşılaşmada beraberlik golünü attı.Yarı final karşılaşmasının son bölümlerinde eşitlik bozulmazken finale çıkan takım penaltı atışları ile belli oldu. Penaltı atışlarında üstünlüğü eline alan Alıçören Köyü adını finale yazdırarak köy halkını büyük bir sevince boğdu.

Örencik devreye önde girdi

Gecenin ikinci karşılaşmasında ise Banaz Köyü ile Örencik Köyü final için kozlarını paylaştı. Karşılaşmaya her iki takımda kontrolü başlarken orta saha mücadelesi ile geçen ilk 15 dakikada taraflar bir birine üstünlük sağlamaya çalıştı. Örencik Köyü, Banaz karşısında ilk golü bularak karşılaşmada 1-0 öne geçip devreyi umutlu kapadı.

Banaz ikinci finalist

Banaz Köyü karşılaşmanın ikinci yarısına çok etkili başladı. Orta sahada tüm topları İbrahim Sezer   ile olumlu kullanıp net gol pozisyonları buldu. Örencik Köyü kalesinde bunalırken Banaz Köyü Eray  ile müthiş bir gol atarak yarı final maçında beraberliği sağladı. Beraberlik sonrası bulduğu pozisyonları değerlendiremezken karşılaşma penaltı atışlarına gitti.

Penaltı atışlarından Banaz Köyü rakibine üstünlük kurarak finalde şampiyonluk için Alıçören Köyü ile kozlarını paylaşacak.

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu YOH9Z