Yalçın Koşukavak, maç sonunda ateş püskürdü! Adam olsunlar...

Yalçın Koşukavak, maç sonunda ateş püskürdü! Adam olsunlar...

Kendi sahasında Sakaryaspor'a 28 yıl sonra mağlup olan Boluspor cephesinden maç sonunda mücadelenin hakemi ve Sakaryasporlu oyuncu Del Valle'ye ağır eleştiriler geldi.

12.11.2023

"Çok şey gördüm ama bu kadar kötüsünü görmedim"

 

Hakem hatalarının maçta çok olduğunu dile getiren Boluspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, "Çok erken geriye düştük. Çok erken geriye düşüp ilk yarım saatte 2-0, buradan dönmek çok kolay değil. Sadece geçiş hücumuyla etkili olmaya çalıştı Sakarya. Çok basit toplar kaybediyoruz. Biraz kaliteden dolayı kaynaklanan bazı şeylerimiz var. Ama sonra tekrar ayağa kalkıp 2-0 skordan cevap vermeye gayreti oyuncularımı takdire şayan ama maalesef Türk futbolunun kanayan yaralarından bir tanesi herhalde alt kategoriden gelen bir hakem beşinci maçını yönetiyor bu ligde. Böyle bu işler. Beşinci maçını yönetiyor bu ligde. 1982 senesinde futbola başladım. Çok şey gördüm ama bu kadar kötüsünü görmedim. Çok ciddi söylüyorum. Tamam biz mağlup olduk 2-0 geriye düştük. Oyunun bazı sekanslarında yanlış işler yaptık kaybettik. Artık Türk futbolu bu konformist düşünceden kurtulmalı. Bütün maçları tek tek herkes izlesin baksın. Zamana oynayan kaleciye uyarı, uyarı, uyarı, konformist düşünce devreye giriyor, 90+5'te sarı kart. Çocukluğumdan beri görüyorum ben bu sahneyi. 40 yıldır. Biraz daha cesaretli olup oyunu oynatmak adına bu ülkede topu oyunda kaldığı süre 40-45 dakika. Bu ülke futbolu nasıl gelişecek? Maça kazanırsınız, kaybedersiniz ayrı bir şey. Gözümün önünde top taca çıkıyor. Dördüncü hakem söylüyor. Orta hakem 'Ben de pardon' diyor. Bütün deplasman takımını koruma içgüdüsü konformist düşünce yapısı Türk futbolunun en büyük hastalıklarından bir tanesi maalesef. Böyle bir şey olamaz çok yazık. Çok üzgünüm. Yani maçı kaybettiğimden dolayı değil. Yıllardır bu sahneleri gördüğüm için üzgünüm. Bugün Boluspor'a, yarın Sakarya'ya, öbür gün Kocaeli'ne. Çok zor bir şey değil ki biz datalı bir iş yapıyoruz. Biz bu kadar emek verip çalışıyoruz. Bizi analiz ediyorlar, rakip takımlar. Biz de rakip takımları analiz ediyoruz. Bu hakemleri bir analiz eden yok mu? Oturup Türkiye Futbol Federasyonu'nda 20 tane hakem bu adam nasıl maç yönetmiş de böyle bir analiz departmanı yok mu?" diye konuştu.

 

"Çok ayıp, yazık günah şeyler"

 

Sakaryasporlu futbolcu Del Valle'nin kendisine terbiyesizlik yaptığını ifade eden Koşukavak, "Türk futbolunun bir problemi daha maalesef. Bu ülkeye gelecekse ahlaklı yabancılar gelsin ki bizim Türk evlatlarını bir model oluştursun, ahlaklı olsun, adam olsun, bizim genç oyuncularımız da profesyonelliği, oyunculuğu öğrensin. O Del Valle'nin durumu nedir? Adam bana ana avrat küfrediyor, oyunun birinci dakikasında. Çok ayıp yazık günah şeyler. Çok üzgünüm yani. Skordan bağımsızlık söylediklerim. Sakaryaspor'u tebrik ederim. Başarılar dilerim. Kadro kalitesi var. Oyuncu kalitesi yüksek bir takım ama biz çok direndik. Çok cevap verdik. Ama hakem arkadaş maalesef altıncı maçını bu 1.ligde birinci Lig'de oynuyor" ifadelerini kullandı.

 

Tataftar

Tataftar
2023-11-13 11:25:12

Bırak hoca hikaye anlatma takımın üç haftadan seri yakalamış nedense sakarya maçinda sefilleri oynayıp maçı kaybettiniz artı sahaya sürdüğün ilk on bir de oynayan futbolcu arkadaşlar seri yakalamışken neden yenilgi yüzü gördük yalçın hoca bunun sebebi sensin geçen seneki kayamba takımın değişmez oyuncusuydu yalçın hoca nedense faydalanmak istemez gibi forvet ve solda oynayan ercanın takımda yerleri yoktur maçlara kendilerinin maçlarda hiç katkısı yok bunlara verilen para yazık oluyor şeref futbolcu arkadaş iki veya üç maç oynadı şimdi ortalıkta yok takıma faydası yoksa göndereceksin böyle futbolçuları takımda tutmayacaksın

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu BZNLT