Artık harekât zamanı”

Artık harekât zamanı”

Boluspor teknik direktörü Yalçın Koşukavak,Erzurumspor maçı öncesi Bolu basınına açıklamada bulundu.

22.02.2024

Boluspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak'ın açıklaması:

 Son 5 haftadır yenilmezlik serisini sürdüren Trendyol 1.Lig ekiplerinden Boluspor, 24.haftada evinde ağırlayacağı Erzurumspor maçından galip ayrılmak istiyor. Taraftarların takımı ateşleyeceğini ifade eden Teknik Direktör Yalçın Koşukavak, “Artık harekât zamanı, onlardan bu harekâtı, başlatmalarını rica ediyorum” dedi. 
36 puanda ligin 7. sırasında bulunan Boluspor, 5 maçlık yenilmezlik serisini sürdürme peşinde. Trendyol 1. Lig’in 24. haftasında evinde Erzurumspor’u ağırlayacak olan Boluspor, kendi tesislerinde hazırlıklarını sürdürdü. Teknik Direktör Yalçın Koşukavak yönetiminde kırmızı-beyazlı ekip, Karaçayır Mahallesi’nde bulunan tesislerinde ısınma hareketleriyle başladığı antrenmanı, güç ve kondisyon çalışmalarıyla devam ettirdi. Teknik-taktik çalışma yapan Bolu ekibi, çift kale maç yaparak antrenmanı tamamladı. 
“Bizim açımızdan da zor, onlar açısından da zor”
Erzurumsporspor maçının zor olacağını ancak tüm planları ona göre yaptıklarını ifade eden Boluspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, “Artık bu ligde öyle kolay maç yok. Çünkü herkesin hedefleri ligin süresi kısaldıkça daha belirgin hale geliyor. Lig zorlaşıyor. İddiasız bir takımla oynama şansınız yok. Geçen hafta Tuzla'ya gittik, Tuzla alt kategoriden kurtulmaya çalışıyor. Bu hafta Erzurum, ‘Acaba play-off'u yakalayabilir miyim?’ diyor. Erzurum'un gol yemeden devam etmesi, ikinci yarı bizim gibi mağlup olmaması, motivasyonlu bir takımla oynayacağız. Bizim açımızdan da zor, onlar açısından da zor. Biz kazanmak istiyoruz. Bir ivme yakaladık. Ev sahibiyiz. Bütün planlarımızı ona göre yapıyoruz. İnşallah kazanırız” dedi. 
“Boluspor da bütün oyuncular değerli ve kıymetli”
Boluspor’da oyuncular arasında yaşanan forma yarışı hakkında konuşan Yalçın Koşukavak, “Benim için Boluspor da bütün oyuncular değerli ve kıymetli. Şöyle düşünün, bir takımda sürekli aynı oyuncular oynuyorsa akla şu soru gelir, ‘Neden Boluspor 25 tane oyuncuyu istihdam ediyor?’. Bu bir takım, 25 kişi var, lig uzun, Ziraat kupası da vardı biliyorsunuz. O yüzden bütün oyuncular değerli ve kıymetli. Zaman zaman şartlar değişiyor, rakipler de değişkenlik var, puan durumunun getirdiği psikolojik baskılar var. Bir de rakibin taktiksel veya rakibin oyuncularında savunma, hücum birebir eşleşmeler var. Oyunun gidişatını öngörüp taktiksel anlamda, o oyuna uygun oyuncuları seçmeye çalışıyoruz. Ben bütüne bakıyorum. Parçaya baktığınız zaman hata yaparsınız. Bütünde Boluspor kazanıyor mu? Boluspor iyi bir oyun oynuyor mu? Boluspor lazım olana yürüyor mu? Buna bakmak gerekiyor. Amaç kimin oynadığı değil? Takımın ne yaptığı, oraya bakmak gerekiyor” diye konuştu.
“Taraftarlara çok ihtiyacımız var”
Taraftarların takımı ateşlemesi anlamında tribünleri doldurması gerektiğini dile getiren ve taraftara çağrıda bulunan Teknik Direktör Koşukavak, “Taraftarlara çok ihtiyacımız var. Boluspor şehrin bir tane takımı. Daha önce Bolu deplasmanlarına geldiğimde çok dolu tribünler gördüm. O agresif tribünleri gördüm. Şu anda da bizim çok ihtiyacımız var. Biz onlar olduğu zaman daha güvenli oynuyoruz. Hani o 12’nci adam tabiri var ya onun gibi. O yüzden çok ihtiyacımız var. Lütfen rica ediyorum bize o itici güç olmayı göstersinler. Hassasiyet göstersinler. Tribünleri doldursunlar. Burası Bolu, herkes için zor deplasman. Ama yıllardır zor deplasman. Bu zor deplasman olmasını sağlayan o geçmişteki dinamik taraftardı. Artık harekât zamanı, onlardan bu harekâtı, başlatmalarını rica ediyorum” şeklinde konuştu.

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu 8GB7K