Kadro problemimiz var

Kadro problemimiz var

Maçın ardından Boluspor teknik direktörü Yalçın Koşukavak açıklamalarda bulundu.

21.12.2023

Boluspor teknik direktörü Yalçın Koşukavak, Boluspor’un çok kritik bir süreçten geçtiğini ifade ederek; “Bu takımı bu sene en iyi yerde bitirmesi için ne gerekiyorsa onun için varım, ben ve ekip arkadaşlarım gece gündüz biz çalışıyoruz” dedi.

“Devre arasına girmek için bekliyoruz”

Koşukavak, Boluspor’un başarısı için gece gündüz demeden çalıştıklarını söyleyerek; “Bence herkes bilmiyor herhalde. Gerçi bir röportajımda söylemiştim. Boluspor belki tarihin en zor sezonlarından birini yaşıyor ama bu çok böyle dışarıya hissedilmiyor herhalde. Anlamadığı taraf bu. Hem Savaş Başkan sağ olsun. Ekonomik anlamda geçmişe dair bir şeyleri ödüyor. Aktif içeride olan yürüyen işleri ödüyor. Çok kadro derinliğimiz yok. Kadro problemimiz var. Bugün kadroda U19 takımından 6 oyuncu var. Bunlar, bu şartlar ligdeki maçları çok zorlaştırıyor çünkü Manisa takımı kadro kalitesi olarak sadece Kerim Frei 10 milyona oynuyor, öyle duydum. Zor bir iş yapıyoruz. Zor şartlarda devre arasına girmek için bekliyoruz. Sakatlık problemimiz var, performans alamadığımız çok oyuncu var, yabancı oyuncular var. Bunlar üst üste gelince belki taraftarı da anlıyorum. Bilmedikleri için bir şey söylüyor. Şimdi ben Harun'u nasıl oyuna sokayım? Harun, Karaçayır’da U19'da oynuyor. O değiştir, sok, Olmaz. Yok, o çocuğa o yükü verirsek ayıp olur. Kupa maçında oyuna soktun, dışarı çıkarttın bu çocuk teşekkür etti bana. O yüzden o baskı altında psikolojik anlamda o stres altında tribüne bir şey yaptım. Öncelikle bütün tribündeki herkesten özür dilerim. Damdan düşenlerinden damdan düşen onlar diye bir durum var. Bilseler eminim ki öyle şeyler söylemezler. Bilmedikleri için söylüyorlar. Sakin kalabilirdim ama çok önemli bir sorumluluğum var, yönetimi seviyorum, ben Bolu'da eskiden futbolda oynadım, sorumluluğumu biliyorum, bu takımı bu sene en iyi yerde bitirmesi için ne gerekiyorsa onun için varım, ben ve ekip arkadaşlarım gece gündüz biz çalışıyoruz, benim burada evim yok. Ben diğer antrenörler gibi evde tutmadım. Ben 24 saat tesisten çıkmayan bir adamım. İşimi icra ediyorum. Birilerinin beni övmesini beklemiyorum. Benim işim bu. O yüzden öncelikle buradan girmek istedim” şeklinde konuştu.

“Boluspor’un kısa, orta ve uzun vadede planlamalarını yapmamız gerekiyor”

Boluspor teknik direktörü Koşukavak, Manisa FK karşısında savunma odaklı bir oyunu tercih ettiklerini sözlerine ekleyerek; “Maça gelince de böyle şartlarda zor bir maçtı. Kayamba'yı santrafor oynatmak zorunda kalıyoruz. Diğer yabancılar sakat performans vermediği için. Oyun tabi biraz yetenekli bir kadro maalesef. Oyuna dengeli başladık. Bir geçiş durumunda Kayamba'nın kazandığı penaltıyla öne geçtik. Oyunu çok savunma odaklı oynamak zorundaydık. Çok savunma odaklı, yani gücümüzü savunmadan aldık, skoru da alınca. Uzun süre oyuncuların çok iyi savunmalar yaptılar, çok özverili oynadılar. Çok samimi içten oynadılar. Yani işi özetlemek gerekirse ihtiyaca göre oynadık. Bugün bu lazımdı, bunu yaptık. İnşallah Çorum maçını da kazanmak için oynayacağız Sonra oradan da istediğimiz bir şeyler alırız. Sonra devre arasında ikinci yarı için yani Boluspor’un kısa, orta ve uzun vadede planlamalarını yapmamız gerekiyor. Bugün hafta içi taraftar biraz az da normal insanlar çalışıyorlar. Ama hafta sonu maçlarında tekrar söyleyeyim, bir kere daha söylemiştim. Bolu halkına yakıştığı gibi, Boluspor’u tribünlerde yalnız bırakmazlarsa çok seviniriz, çok memnun oluruz. Biz çok mücadele ediyoruz. Yakinen bilseniz anlarsınız.

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu NIIOZ