“Kadro mühendisliği anlamında bazı problemlerimiz var”

“Kadro mühendisliği anlamında bazı problemlerimiz var”

-Boluspor, deplasmanda Erzurumspor FK ile 1 Ekim Pazar günü yapacağı maçın hazırlıklarına devam etti.

27.09.2023

Boluspor, deplasmanda Erzurumspor FK ile 1 Ekim Pazar günü yapacağı maçın hazırlıklarına devam etti.

Teknik direktör Yalçın Koşukavak gözetiminde Karaçayır Mahallesi'ndeki kulüp tesislerinde gerçekleştirilen idmanda, kırmızı beyazlı oyuncular teknik ve taktik ağırlıklı çalıştı.

Erzurumspor FK maçıyla ilgili basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Koşukavak, takımın başına geldiğinde başka oyun modelinin olduğunu, yapılan çalışmalarla istenilen seviyeye gelen ekibin dominant oyun oynamaya çalıştığını belirtti.

“Kadro mühendisliği anlamında bazı problemlerimiz var”

Koşukavak, Erzurumspor FK maçını kazanmaları gerektiğini dile getirerek, “İnşallah kazanırız diye umut ediyorum. Sonra da zaten iç sahada biraz daha kadro kalitesi yüksek takımlar gelecek. Orada başka senaryolar var. Oyuncular istediğim gibi cevap veriyor. Kadro mühendisliği anlamında bazı problemlerimiz var takım olarak. Tuzla maçını kazanıyorsunuz ama sadece nefes, oksijen oldu. Sürekli kazanan olursanız değerlisiniz. İyi ve güçlü oyununuz varsa iyi bir takımınız varsa değerlisiniz. Erzurum deplasmanını kazanmamız gerekiyor. Oraya hazırlanıyoruz. İnşallah kazanırız diye umut ediyorum. Sonra da zaten iç sahada biraz daha kadro kalitesi yüksek takımlar gelecek. Her geçen gün Boluspor daha iyi oyun oynamaya çalışıyor ve gelişiyor oyun. Daha çok 3.bölgeye girişleri var, daha çok 3.bölgede 18 girişleri var. Şuanda memnunum. Her geçen gün daha iyi olacağız diye düşünüyorum” dedi.

“Erzurum'a da 1 gün önceden gidiyoruz”

Takımın şu anki durumundan memnuniyet duyduğunu dile getiren Koşukavak, şunları kaydetti: "Erzurum'daki hava sıcaklığını takip ediyoruz. Antrenmanları 11.00'e almamızın sebebi bu. 20-23 derece arasında hava var orada hafta sonu. Burada da bu dereceleri yakalıyoruz. Ama Bolu'yla arasında 1500 rakım farkı var. Yani O biraz bizi etkiler. Erzurum'a da 1 gün önceden gidiyoruz. Oraya ya 2-3 gün önceden gitmek gerekiyor ya da maç saatinden 24 saat önce. Çünkü metabolizma oraya uyum göstermeden maç oynayıp çıkmamız lazım."

Boluspor, ligin 7. haftasında 1 Ekim Pazar saat 13.30'da Erzurum Kazım Karabekir Stadyumu'nda Erzurumspor FK ile karşılaşacak.

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu XQ0O2