"Hakemin, pardonu olmaz. Özrü olmaz"

Trendyol 1. Lig'in 14. haftasında kendi sahasında Eyüpspor'a 3-0 yenilen Boluspor'un Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak açıklamada bulundu.

02.12.2023

 Trendyol 1. Lig'in 14. haftasında kendi sahasında Eyüpspor'a 3-0 yenilen Boluspor'un Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, "Bir kırmızı kartla 10 kişi kalınca tabii oyuncu kalitesi yüksek bir takıma 10 kişi oynamak çok kolay değil." dedi.

Koşukavak, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Eyüpspor'u haklı galibiyeti için tebrik etti.

Ligde lider olan ve bugüne kadar oynadığı maçlardaki kalitesi ortada olan Eyüpspor'un zaten karşılaşmanın favorisi olduğunu anlatan Koşukavak, "Tabii oyun başladığında 43. dakikaya kadar top Eyüp'te gözükse de biz oyunu çok ciddi kontrol altına aldık. Bazı çıkışlarda pozisyonlar yakaladık. Zaman zaman topu kullanamadık. 43. dakikada kırmızı kart görünce istatistiklere baktım. Aslında oyun tam istediğimiz gibi gidiyordu. Doğru karşılıyorduk rakibi. Çok alan bırakmadık. Ama futbol böyle bir oyun. Bir kırmızı kartla 10 kişi kalınca tabii oyuncu kalitesi yüksek bir takıma 10 kişi oynamak çok kolay değil." şeklinde konuştu.

Koşukavak, 10 kişi kalmalarına rağmen oyunu bırakmamaya çalıştıklarını ancak ilk golü yedikten sonra demorilize olduklarını belirtti.

O psikolojik durumda geri dönüşün çok kolay olmadığını anlatan Koşukavak, sonuçta mağlup olduklarını dile getirdi.

- "Hakemin, pardonu olmaz. Özrü olmaz"

Açıklamasında, hakem hataları ile ilgili de değerlendirmede bulunan Koşukavak, şunları söyledi:

"40 yıldır konuşuyoruz. Bir şey değişmiyor. Oyunun içine pozisyona karar verirken bu kadar standartsızlık, bu maça özelinde söylemiyorum. Türkiye Süper Ligi de dahil bu kadar standartsız kararlar olmaz. Ahmet Kutucu tek sarı kartla oynadı. En az 15 tane faulü var. Bu söylediklerim sakın yanlış anlaşılmasın. Eyüpspor'un galibiyetine gölge düşürmek değil, Zaten Eyüpspor takımının ne yaptığı ortada. Benim söylediğim ülke futbolunu ilgilendiren bir mesele. Bu standartlarda oyuna yorum getirip, düdük çalmak. Pozisyonlar o kadar benzer ki, birinde siyah bir karar, birine beyaz bir karar. Bu kadar standartsız maç yönetirseniz, bir tane Cüneyt Çakır çıkar, ikincisi çıkmaz."

Koşukavak, değerlendirmesinin sadece 1. Lig özelinde olmadığına da vurgu yaparak, "Bu kadar standartsızlık normal değil. Ülkenin her tarafında, her kategorisinde. Amatörde, BAL liginde de böyle. Hakemin, pardonu olmaz. Özrü olmaz. Hakem maç idare etmez, yönetir. Bu, ülke futbolunun topyekün problemi. Hepimizin problemi. Herkes liyakatle aldığı, yaptığı işin hakkını vermek zorunda. Bilmiyorsanız yapmayacaksınız. idare etmek için hiçbir işi yapmayacaksınız. Size verilen görevi yapacaksınız." dedi.

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu IKPHT