“BİZİM DİREK BELLİ BİR ONBİRİMİZ YOK”

“BİZİM DİREK BELLİ BİR ONBİRİMİZ YOK”

Boluspor teknik direktörü Fırat Gül, haftalık düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

24.06.2020

Haber: Burhan Yeşiltaş Köroğlu Gazetesi

Ligin 29.haftasında kendi sahasında oynadığı Altınordu maçının ardından hafta sonu deplasmanda oynayacağı Ekol Göz Menemenspor maçının hazırlıklarını sürdüren Boluspor’da teknik direktör Fırat Gül, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Gül; “Tamer hoca ayrıldı, artık bizimle beraber olmayacak. Dodo zaten verdiğimiz aradan önce ayrılmıştı. Kubilay’ın belinde bir sakatlığı vardı. Ameliyat olması için ülkesine gönderdik. Orada ameliyatını oldu. Rehabilitasyon ve fizik tedavi çalışmaları devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda aramıza dahil olacak” dedi.

“OYUNA SONRADAN GİREN OYUNCULARIMIZ KATKI SAĞLADI”

Maçın ikinci yarısında oyuna giren oyuncuların takıma katkı sağladığının altınız çizen Fırat Gül; “Oyuncu değişikliklerimiz mevcut şartlarda yapabileceğimiz maksimum verimdeydi diye düşünüyorum. Çünkü oyuna sonradan giren oyuncularımız katkı sağladı. Hem Bilal olsun hem de Rok olsun oyunun ofansif tarafında. Çünkü zaten bir yerden sonra oyunun metrajı kısaldı. Rakip artık bizim oynadığımız oyunu kabul edip, sadece oyunun savunma tarafına ağırlık verdi. Kendi yarı alanlarında oyunu çok kabul ettiler. Bizimde orada artık Bilal gibi kreatif, kilit pas atabilecek bizi skora taşıyabilecek duran top kullanabilen bir oyuncuyla değişikliğimizi yaptık. Rok’un biraz hâkimiyetinden faydalanmaya çalıştık. Sonuç olarak futbolda bazen ne kadar da doğruları yapsanız da sonuç alamadığınız sürece bunları konuşuyoruz” ifadelerini kullandı.

“BİZİM DİREK BELLİ BİR ONBİRİMİZ YOK”

Fırat Hoca Menemenspor maçından umutlu    Fırat Hoca Menemenspor maçından umutlu
Kaptan Bilal Kısa’nın oyuna sonradan dahil olması üzerine Boluspor teknik direktörü Fırat Gül şu cevabı verdi: “ Bizim direk belli bir on birimizi yok. Bütün oyuncularımızı kullanıyoruz. Bütün oyuncularımız bizim için oynayabilecek seviyede. O yüzden böyle bir şey yok. Bir maç oynayan oyuncu diğer maç oynamayabilir. Çünkü rakip değişiyor, şartlar değişiyor.”

“ENSAR’I ALTTAN ALDIK, GENÇ BİR ARKADAŞ”

Altınordu maçının 18 kişilik kadrosunda bulunan Ensar Eyiü Bayır hakkında sorulan soruya da cevap veren Gül; “Ensar’ı alttan aldık. Genç bir arkadaş, inşallah ilerleyen dönemde potansiyelini açığa çıkarıp, A takım futbolcusu yapacağız. Sadece Ensar değil, onun gibi alttan aldığımız 4 tane daha oyuncumuz var. Onlardan da faydalanmaya çalışıyoruz” dedi.

“ARTIK BİZİMLE BERABER OLMAYACAK”

Boluspor’da teknik sorumlu görevinde bulunan Tamer Avcı ile yolların ayrıldığını dile getiren Gül; “Tamer hoca ayrıldı, artık bizimle beraber olmayacak. Dodo zaten verdiğimiz aradan önce ayrılmıştı. Kubilay’ın belinde bir sakatlığı vardı. Ameliyat olması için ülkesine gönderdik. Orada ameliyatını oldu. Rehabilitasyon ve fizik tedavi çalışmaları devam ediyor. İnşallah en kısa zamanda aramıza dahil olacak” şeklinde konuştu.

Boluspor Teknik Direktörü Fırat Gül, Altınordu maçının Boluspor açısından önemli bir maç olduğunu vurgulayarak, “Altınordu maçı bizim için önem derecesi yüksek bir maçtı. Altınordu ligin en genç ve en dinamik takımı. 1 puan için geldiklerinin farkındaydık, maç öncesinde önde olan baskılarımız çok fazlaydı. Oyunu rakibe kabul ettirmek, topa sahip olma, rakibi ezberin dışına itmek istedik. Santrafor oyuncularımız sakattı, o yüzden kenar oyuncularımızı santrafor olarak kullandık. Bundan sonraki maçlarda bir şekilde skora yansıtıp sonuç almaya çalışacağız. Ceza sahasına girmek için zorlandık. Bunun sebebi Altınordu’nun 5-4-1 şeklinde dizilmesi. Sonuç itibariyle maç 0-0 bitti” diye konuştu.

 “MENEMEN MAÇINDA SKOR ALMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Menemenspor maçında puan almak istediklerini ifade eden Gül, “Menemenspor şu an az da olsa playoff oynamak isteyen bir takım, ligden kopmuş değiller. Dinamik oyuncuları ve alttan gelen oyuncuları var. İlk defa bu ligde oynayan oyuncuları var. Hedefi olan oyuncuları var. En büyük artıları bu diye düşünüyorum. Ciddi bir takım savunmaları var. Oyunun hücum tarafında etkili oyuncuları var. 38 puan almış bir takım bir şeyleri doğru yapıyordur. Biz de elimizden geldiğince doğru oyuncularla sahaya çıkıp, Menemen maçında skor almaya çalışacağız” şeklinde konuştu.

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu FCTET