BİZ OYNANACAK GİBİ HAZIRLIK KAMPI İÇİNDEYİZ

BİZ OYNANACAK GİBİ HAZIRLIK KAMPI İÇİNDEYİZ

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 19 Haziran’da liglerin başlayacağını duyurmasının ardından Boluspor Kulübü Başkanı Necip Çarıkçı açıklamalarda bulundu

14.05.2020

TFF 1. Lig’de mücadele eden ve 25 puan 15’inci sırada kritik bir noktada yer alan Boluspor ise Karaçayır’daki tesislerinde hazırlıklarını sürdürüyor. Yaklaşık 1 hafta önce çalışmalara başlayan takımda Dodo kulüpten ayrılırken, Kubilay Türkyılmaz ameliyat olması nedeni ile yurt dışında. Başkan Necip Çarıkçı ise liglerin başlangıç tarihinin 19 Haziran olarak duyurulmasının ardından açıklamalarda bulundu.

 

Erzurumspor’da ve Beşiktaş’ta çıkan koronavirüs vakalarının ardından maçların oynanmayabileceğini söyleyen Başkan Çarıkçı “Biz, geçen hafta takımımızı Bolu’da kampa çağırdı. Sağlık teşkilatımız da sağ olsunlar, ben dahil 50 kişi teste girdik. Testte de ben dahil herkesin testi negatif çıktı. Çok mutlu olduk. Dün akşamda, Erzurum’da 4 futbolcu ve 7 personelde virüs çıkmış. Başkanı arayıp, geçmiş olsun dedik. Tabi üzdü bunlar. Keşke bunlar olmasa. Erzurumspor’a geçmiş olsun diyoruz. İnşallah devamı gelmez. Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Kurulu bir açıklama yaptı. Daha önce maçlar 12 Haziran’da oynanacaktı. Futbol federasyonu bizlere 19 Haziran tarihini verdi. Tarihimiz 1 hafta uzamış oldu. Tabi şunu da biz bekliyoruz, bunun kararını bana göre Bilim Kurulu verecek. Şu an biz hazır durumdayız. Türkiye’deki önceliğin sağlık olması gerekiyor. Bu hafta Almanya ligi başlıyor. Devletimiz, federasyona bakacak. Türkiye’deki sürece göre de karar verecek. Şu an karar 19 Haziran ama bu şimdilik bir karar oluyor. Devletimiz, sağlık bakanımız, bilim kurulumuz kararı onlar verecek. Biz oynanacak gibi hazırlık kampı içindeyiz. Önemli olan virüsün kaybolması. Maçlar oynanmayadabilir. Bunun kararını devletimiz verir. Biz, maça çıkacak gibi çalışıyoruz. İnşallah virüs her geçen gün azalır, insanlar sokağa çıkar, ticaret hayatımı ve ekonomimiz canlanır, insanlar maç izler” diye konuştu.

 

Bayramdan sonra tüm takımın yeniden test yapılacağını belirten Başkan Çarıkçı “Boluspor, 1 haftadan beri çalışmalara başladı. Zaten Bolu’da kalan 7 veya 8 futbolcumuz vardı. Bunlar 1 aydan beri ikili ve tekli antrenman yapıyor. Takımı çağırdık. Şu an takım beraber çalışıyor. Herhalde bayrama kadar tekrar çalışma olacak. Bayramda, hocamız izin verecek. Bayramdan sonra takımı tekrar teste sokacağım. İnşallah iyi geçer. Önemli olan burada Türk futbolu, önemli olan sağlık. İnşallah bu salgın biter de maçlar başlar” ifadelerini kullandı.

 

Kırmızı beyazlıların tecrübeli orta sahası Dodo’nun ayrılığı ile ilgili de açıklamalarda bulunan Çarıkçı  “Bir tek Dodo var. Onun da ailevi problemleri vardı. Diğer bütün yabancı futbolcularımız, hepsi idmanda. Bir tek Kubilay yok. O da Avusturya’ya gidip ameliyat oldu. O da büyük ihtimalle Mayıs’ın sonunda Türkiye’ye gelecek. Kubilay’ı da aramızda göreceğiz” dedi.

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu NGOU2