Ben onların bildiğini unuttum

Ben onların bildiğini unuttum

Maçın ardından Boluspor teknik direktörü Yalçın Koşukavak açıklamalarda bulundu.

20.01.2024

Maçın ardından Boluspor teknik direktörü Yalçın Koşukavak açıklamalarda bulundu.

Koşukavak; “Antrenörlerin, karşı tarafın antrenörleriyle yorum yapması hiç hoş değil. 3’lü savunmayı oynamak çok maharet sanmak. 3’lü savunma oynadık, tüm Türkiye 3’lü savunma oynuyor demek bana bir hak doğuruyor. Ben onların bildiğini unuttum. Bu kadar yeter herkese” dedi.

“Biz sonuna kadar play-off’un takımı olmak için çalışacağız”

Boluspor teknik direktörü Yalçın Koşukavak, sonuna kadar play-off takımı olmak için çabalayacaklarını ifade ederek; “Bizim açımızdan çok değerli bir maçtı. Çünkü, yarışmamız gerekiyordu. Geçen hafta Adana’da uzun bir bölüm 65 dakika 10 kişi oynadık. Kazanabileceğimiz bir maçı berabere bitirdik. Bu maç yukarılara oynamamız açısından çok değerliydi. Oyuncularımda bunun çok farkındaydı. Biz sonuna kadar play-off’un takımı olmak için çalışacağız, çabalayacağız. İnşallah başarırız diye umut ediyorum” şeklinde konuştu.

“Kim askerlerini daha iyi kullanıyor onun önemi var bence”

Koşukavak, Bandırmaspor’un maliyetli bir kadrosu olduğunu dile getirerek; “Maça gelince de Bandırma takımı çok maliyetli bir kadro. Sezon başında iyi, planlı bir şekilde kurulmuş. İyi oyuncuları var, ekonomik anlamda da bizden rahatlar. Oyuncu kalitesi var ama kimin askerlerinin iyi olduğunun bir önemi yok. Kim askerlerini daha iyi kullanıyor onun önemi var bence. Kazandığımız için mutluyum” ifadelerini kullandı.

“Boluspor’a yakışır, kendimize yakışır şekilde kaleyi açtık”

Koşukavak, maçın son anlarından yaşanan pozisyonun ardından gelişen olaylara da değinerek; “Maçın o olaylı tarafıyla da alakalı anlatayım. Posmac bir pas atmak istemedi. Adel yanlış yaptı. Kabul ediyorum. O topu biz rakibe verdik aslında Adel gitti golü yaptı. Bizde Boluspor’a yakışır, kendimize yakışır şekilde kaleyi açtık. Kazandığımız için mutluyum, oyuncularımı kutluyorum” dedi.  

“Öyle çok süslü laflara gerek yok. Ben onların bildiğini unuttum”

Koşukavak son olarak rakip antrenörlerin meslektaşları hakkında yorum yapmasını da eleştirerek; “Antrenörlerin, karşı tarafın antrenörleriyle yorum yapması hiç hoş değil. 3’lü savunmayı oynamak çok maharet sanmak. 3’lü savunma oynadık, tüm Türkiye 3’lü savunma oynuyor demek bana bir hak doğuruyor. Ben onların bildiğini unuttum. Bu kadar yeter herkese. Boluspor’un sahada ne yapmak istediğini kamuoyu görüyordur. Hak edenin hakkını vermek lazım. Bu karşı tarafta bir antrenörde olsa bir takımda olsa hak edenin hakkını vermesi lazım. Öyle çok süslü laflara gerek yok. Ben onların bildiğini unuttum” şeklinde konuştu.

Remzi Kırıcı

Remzi Kırıcı
2024-01-20 19:27:48

İlk yedi için önemli bir maçtı ve rakibimizdi. Orta saha oyuncumuz olan Tunahan'ı Boluspor'a kim tavsiye etti? Futbolcunun geçmişi değil, şimdiki performansı önemli. Kendi sahamızda üstünlük sağlamamız gerekirdi. Oyundan çok alınan üç puanın çok önemli. İleriki haftalar için; bu galibiyet bizi play offa girmemizi sağlayabilr.

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu RWUZE