“7’NCİ OLAN TAKIM ÇOK DEZAVANTAJLI”

“7’NCİ OLAN TAKIM ÇOK DEZAVANTAJLI”

Boluspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Bodrum FK maçı öncesinde yaptığı açıklamada, “Hazırlanması kısa zamanda olan bir maç oynayacağız. 32 yıllık Süper Lig özlemi var Bolu’nun. Topyekûn savaşmamız gerekiyor, hiç topyekûn olamıyoruz Bolu’da” dedi.

14.05.2024

 Boluspor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Bodrum FK maçı öncesinde yaptığı açıklamada, “Hazırlanması kısa zamanda olan bir maç oynayacağız. 32 yıllık Süper Lig özlemi var Bolu’nun. Topyekûn savaşmamız gerekiyor, hiç topyekûn olamıyoruz Bolu’da” dedi.

Trendyol 1.Lig’in son haftasında Çorum FK’yı kendi sahasında 2-1 yenerek, ligi 7’nci sırada tamamlayan Boluspor, 16 Mayıs Perşembe günü saat 17.00’da deplasmanda Bodrum FK ile play - off mücadelesi verecek. Karşılaşma öncesi kırmızı beyazlı oyuncular Boluspor tesislerinde Teknik Direktör Yalçın Koşukavak gözetiminde antrenman yaptı. Teknik Direktör Koşukavak, antrenman öncesinde açıklamalarda bulundu.

"32 yıllık Süper Lig özlemi var Bolu’nun"

Boluspor’un 32 yıldır Süper Lig’e çıkamadığını ifade eden Koşukavak, Bolu’da birliğin sağlanamadığını ifade ederek, “Tabi hazırlanması kısa zamanda olan bir maç oynayacağız. Çok fazla kadro derinliğimiz de yok. Oyuncuları yıpratmadan hazırlanmaya çalışıyoruz. Tabi önemli bir süreçteyiz. Ben geldiğim günden beri anlatıyorum önemli bir süreçte olduğumuzu ama insanlar anlamakta biraz güçlük çekiyorlar veya anlamak istemiyorlar. 32 yıllık Süper Lig özlemi var Bolu’nun. Biz bunu başarmak için uğraşacağız, topyekûn savaşmamız gerekiyor, hiç topyekûn olamıyoruz Bolu’da. Böyle bir problem var. Ben onu çok hissediyorum Bir şansımız var. Mevcut kulübün ve kendimizin bulunduğu şartlara göre elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bugüne kadar olduğu gibi…” dedi.

“BURADA TEK YÖNLÜ GİDİYOR MOTİVASYON”

Koşukavak, takımın motivasyonun olduğunu ancak şehrin bütünleşemediğini belirterek, “Oyuncuların kariyeri açısından da oldukça çok önemli ve kıymetli. Burada tek yönlü gidiyor motivasyon. Yönetim kurulu, başkan ve biz sürekli diri tutmaya çalışıyoruz. Biraz daha topyekun kalkınmaya ihtiyacımız var. Bugün bizle play-off’u oynayacak takımlara baktığınız zaman, şehir bütünleşmesi, basın, bütün paydaşlar… Şehrin, bir tane takımı var ve Boluspor. Şehrin bütün paydaşlarının burada olmasını düşünmek çok akla abes bir şey olmasa gerek diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

“7’NCİ OLAN TAKIM ÇOK DEZAVANTAJLI”

Koşukavak, play-off mücadelerine ilişkin de “Oyuncuların kariyeri açısından ve bizim açımızdan önemli. Tabi 7’nci olan takım çok dezavantajlı başlıyor. Kural gereği. Tek maç deplasmana gidiyorsunuz. Turu geçerseniz, bir daha sizi içeride oynatıyorlar. Son deplasmanda, ikinci ayağı deplasmanda oynatıyorlar. Orayı da geçmeniz gerekiyor. Oradan sonra bir ikinci tur oynuyorsunuz, orada da dezavantajlısınız. Finale kadar 7’nci takımın kağıt üzerinde dezavantajları var. Bunların üstesinden gelmeye çalışacağız. Gücümüz neyse, samimiyetimiz, iyi niyetimiz neyse her şeye rağmen elimizden ne geliyorsa yapacağız. Takdir Allah’tan” şeklinde konuştu.

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu IDK9P