"Buna Kimsenin Hakkı Yok..."

TFF 1.Ligde 7. Haftayı geride bıraktık.

7.hafta sonunda  Bolusporumuz 14 puan  ile  16 puanlı Yeni Malatyaspor’un ardından ligde zirvede 2. Sırada yer aldı.

Ligin tecrübeli ekibi Denizlispor karşısında oyun olarak çok iyi olmasa da, rakibine oranla daha iyi bir Boluspor vardı sahada..   Karşılaşmanın son saniyelerinde Furkan’ın ceza sahası sağ çizgisinde içeriye çıkardığı topa Berat zamanında dokunabilse, maçı 3-0 gibi net bir skorla kazanabilirdik. Neticede 2-0 kazandık ve önemli olan 3 puanı hanemize yazdırdık.

Haftalar ilerledikçe takımın oturacağını ve seyir zevki yüksek maçlar izleyebileceğimizi düşünüyorum..

****

Boluspor camiasında, birbirlerine müthiş bir kenetlenme gözlemliyorum.

Taraftarından, Futbolcusuna..

Yöneticisinden, Teknik heyetine…

Malzemecisinden , Masörüne..

Oynayan oyuncudan, oynamayan kenardaki oyuncusuna…

Müthiş  bir birliktelik görüntüsü var.. Umarım sezon sonuna kadar bu şekilde devam eder ve BOLUSPOR’umuz 25 yıllık süper lig hasretini geride bırakır...

Denizlispor maçında neredeyse 90 dk susmayan ve takımına destek veren bu taraftar…

Bu camia...

Bolu halkı…

Bu coşkuyu ve Süper ligi fazlası ile hakediyor..

****

Boluspor  futbol takımına bu kadar özveri ve desteği görebiliyorken,spor camiasından bazı kesimlerin köstek olduğu da görünebiliyor… Tabiiki eleştiriler yapılacak.. Ama yapılan eleştiriler, camiaya ve şampiyonluk yolunda yakalanmış ahengi bozacak noktaya gelirse,bu duruma tepki koyanlarda olacaktır…

Bu havayı bozmaya ve camiayı huzursuz etmeye “ KİMSENİN HAKKI YOK…”

“Geçmişte şu olmuştu.. Bu olmuştu..” gibi söylemlerle, BOLUSPOR’a ancak zarar verilir..Oysa Spor kamuoyunda yer alan, Taraftar ve Basındaki arkadaşların desteği , şüphesiz BOLUSPOR’u başarıya götürür..

****

Bilindiği üzere,geçtiğimiz hafta içerisinde, alt yapıda antrenör görev değişikliği yapıldı…

Bu değişiklik ,kimilerine göre yerinde ve olumlu , kimilerine göre ise anlamsız ve gereksiz bir değişiklikti…

Alt yapı antrenörlerine Yılmaz hoca ve  Ateş hoca dahil edildi. Bu durumu anlamsız biçimde eleştirenlerin,Boluspor başarısından rahatsızlık duyacak kişilerden oluştuğu kanaatindeyim..

Bolu’nun yetiştirdiği ve Boluspor futbol takımına daha önce ciddi katlılar sağlayan Yılmaz hocanın, tekrar Boluspor da görev almasının eleştirilecek Ne gibi bir yönü olabilir ki ...?

Kaldı ki, son derece isabetli ve katkı sağlayacak bir karar bence… Buradan Yılmaz hocaya başarı dileklerimi iletiyorum..

Bırakalım bu anlamsız ve gereksiz şeyleride, Boluspor futbol takımının,Boluya ve Bolu halkına kattığı sinerjiyi görmeye ve yaşamaya çalışalım.Boluspor süper lig yolunda,ciddi bir hava yakaladı. Bunun tadına varalım ve yaşayalım..

Herkese iyi haftalar dilerim..                             

Yazarın Diğer Yazıları