Kelebek Etkisi !!

Boluspor:4

Sivasspor:1

Boluspor kulübünde başkanlık seçimiyle başladığına inanılan değişim hareketi pratikde de ilk meyvesini verdi. Başkan Necip Çarıkçı'nın yeni bir başlangıç parolasıyla çıktığı bu zor görev, sanki daha bir profesyonel  olacak gibi geliyor.

Yönetim kurulundaki görevlendirmeler iyi analiz edilmiş. Takımın başına gelen Fuat Çapa'nın ekolü, Türkiye'de sevilen ve iyi takımlarda görev alan bir ekol. Futbolu iyi analiz eden ve teknoloji desteğini kullanan bir jenerasyondan geliyor sayın Fuat Çapa.                          

Avrupa'nın birinci ve ikinci liglerinde görev alan diplomalı tek Türk teknik direktör olma özelliğini taşıyan Çapa, Belçika Futbol Federasyonu'nun düzenlediği törende futbolda en yüksek diploma olan UEFA Prolisans diploması sahibi. Beş yabancı dil bilen ve Hollanda'nın kondisyon okulundan diplomalı olan Çapa, 2003-2004 yıllarında PSV Eindoven takımında Hollandalı teknik direktör Guus Hiddink'ten de eğitim almış biri.

Alt liglerde' bir at senin olsun mantığını' yıkacak bir kapasiteye sahip olan hocamızın oyuncu tercihlerine bakarsanız, kuvvetli ve uzun boylu oyuncularla çalıştığını hemen anlarsınız. Artık futbol hem güç, hem hız hem de akıl ile oynanıyor. 

Yeni takıma alışmak kolay değil tabiki. aksaklıklar olacak elbet. Ama ilkler bizim kültürümüzde önemlidir.    İlk tanışma, ilk görüş, ilk aşk.. Fuat Hoca da ilk maçından alnının akıyla çıktı. Maşaallah diyelim. Hem oynayanlara, hem oynatanlara hen de 12. adam Boluspor taraftarına.

Maç kritiğine  girmeyeceğim. Güzel bir maç ve iyi sonuç aldık. Erken yaptığımız kongre, iyi oyuncu seçimi, iyi hoca, çok çalışma... Bunlar bazı şeylerin başlangıcı olmasın . Kelebek Etkisinin... Bekleyelim, görelim..

 

Yazarın Diğer Yazıları