Hoşgeldin Fuat hoca...

Hoş geldin  Fuat Hoca..

2016-2017 PTT 1.liginin ilk haftasında,Bolusporumuz müthiş bir başlangıç yaparak,adını ligin zirvesine yazdırdı.. Daha ligin ilk haftası ve ilk maçı olmasına rağmen,ortaya konulan futbol ve alınan skor,tüm taraftarı mutlu etti..

İlk hafta da,geçtiğimiz yıl Süper ligden düşen ve  neredeyse tüm kadrosunu  muhafaza eden Sivasspor ile karşılaşan Boluspor,rakibi karşısında ciddi bir üstünlük sağladı.

Fuat hoca,koşan ve çok fazla pas yapabilen bir takım oluşturmaya çalışmış. Daha ilk maçta bunun sinyallerini  verdi.Umarız bu tempo artarak devam eder…

Futbol altyapısını Belçika’da almış  olan 48 yaşındaki Fuat hocanın,çalıştırdığı takımlara baktığınız zaman, genç,dinamik ve koşan ekipler olduğunu görebiliriz.Çalıştırdığı dönemlerde Gençlerbilriği ve Antalyaspor takımları bunun için güzel bir örnek.

Maalesef türk futbolunda ve camialarda hocalara gerekli süre ve tolerans tanınmıyor. İlk hafta da Sivasspor’a karşı alınan 4-1 lik galibiyet sonrası,Fuat  hoca ve futbolcuları taraftardan tam not aldı. Peki devam eden haftalarda, üst üste alınan mağlubiyet ve beraberlik durumlarında ne olacak…?

Ben söyleyeyim.. “Hoca istifa…”

İşte bizim bunu yenmemiz lazım. Fuat hocaya sezon sonuna kadar süre verilmelidir.Bu durum diğer takım hocaları için de geçerli. Başarısızlıkta hemen acımasız olmamamız lazım. Necip başkan çok isabetli karar vererek uluslar arası tecrübesi olan türk asıllı Fuat hocayı tercih etti. Ben bu yıl gerçekten Bolupor’dan umutluyum.. Tüm futbol kamuoyuna keyifli 90 dk lar izlettireceğine inanıyorum.

Bir parantez de Brezilyalı  yıldız Andrea Santos için açmak istiyorum.. İlk maçında izleyenleri adeta büyüleyerek,kalitesini 2 gol 1 asist ile konuşturdu..

Bolusporumuz  ve tüm takımlar için hayırlı,keyifli,kazasız ve belasız bir lig olmasını diliyorum..

 

İyi haftalar…

Yazarın Diğer Yazıları