Helal olsun Yasin kardeşim ve 12 Numara..

“Helal olsun sana 12 Numara…

2016 – 2017 TFF 1.ligini acısıyla tatlısıyla geride bıraktık.

Geriye baktığımızda ise, canımızın yanmamasının mümkün olmadığını gördük…

Küme düşen takımlara verdiğimiz puanları düşünüp te, bu puanların bizi Süper lige doğrudan çıkabilecek puana sahip oluyor,olduğunu görmek, bizleri kahrediyor…

Sezon başında,şampiyonluk düşüncesinden uzak,daha çok ileriye dönük bir “proje ekibi kuruldu” görüntüsü vardı. İlk 2 hafta puan cetvelinde, ligin zirvesinde yer aldık. Haftalar ilerledikçe puan cetvelinin ilk üç sıralarda yer almaya başlamıştık.

14.Haftada ise deplasmanda AdanaDemirspor’u yenerek ligin zirvesine tekrar yerleştik. İşte bu haftadan itibaren şampiyonluk hedefi ve havası yakalandı. “Bu takım şampiyon olabilir..” inancı oluştu kamuoyunda…

15.hafta da küme düşen Şanlıurfaspor’a deplasmanda 4-0 mağlup olarak, ligin zirvesinden bir daha çıkamamak sureti ile aşağılara indi..

Artık play-off kovalıyor ve play-off a kalma mücadelesi veriyor duruma geldik..

****

Ligin son haftasında, ligi 4. Sırada bitirerek, play-off a kaldık. 27. Haftada kendi sahamızda 1-0 yendiğimiz Göztepe ile eşleştik.

Tüm kamuoyu gibi,biz Boluspor taraftarları da, Boluspor’u finale daha yakın taraf görüyordu.

Oysa ki hiçbir müsabaka oynanmadan kazanılmıyordu..

İlk maçta belki işi mucizelere bırakmıştık ama umutlar asla tükenmemişti…  Büyük Boluspor taraftarının desteği en büyük kozumuzdu.. Destek oldukça fazlaydı ama, asıl gerekli olan futbolcuların “kazanma hırsı ve ruhu yoktu..”

Ve sonunda yine hüsran ve üzüntü..

Yine ramak kala, “Bir başka bahara” diyoruz üzülerek..

****

2016 – 2017 yılı yarı finalinin oynandığı Göztepe maçının tek bir galibi vardı…

O da Boluspor taraftarı.. Gerçekten her türlü övgüyü hakettiler.. Maç sonunda futbolcuları bağırlarına basarak, duygu dolu anlar yaşattılar.. Tüm Türkiye’ye örnek olacak görüntü sergilediler.. Bu görüntüleri spor severlere canlı aktaran yayıncı kuruluş TRT SPOR spikeri bile bu görüntüleri duygulu bir şekilde anlatarak nakletti..

Helal olsun sana,  Bolusporun şanlı taraftarı..

Kutluyorum Yasin Yurdakul kardeşim..

Yazarın Diğer Yazıları