MÜTHİŞ STRATEJİ BAŞKANLIĞI GETİRDİ!

 MÜTHİŞ STRATEJİ BAŞKANLIĞI GETİRDİ!

 

Boluspor tarihinde ender rastlanan başkanlık seçimi sonunda bitti. Kazanan göğüs farkıyla Necip Çarıkçı oldu.

Şahsım adına seçimin bu kadar az farkla biteceği doğrusu aklımın ucundan bile geçmezdi. 298-284.

Ulusal gazetede görsem ‘Süper Ligin ele avuca gelen bir takımının kongresi heralde’ diyeceğim müthiş bir katılımla gerçekleşti kongre. Ne sataşma vardı, ne laf sokma.  Futbol geleneği olan bir kulüp olduğunu yine Türkiye’ye gösterdi Boluspor Kulübü.

Gelelim seçime.

Önce Necip Çarıkçı aldı sözü.  Alibeyköy’ün çamurlu sahalarından çıkıp, süper ligin kapısına dayandığımız o şaşalı süreci anlattı delegelere. Heyecan arttı tabii. Kongre salonuna gelişinden itibaren sakin ve kendinden emin duruşunu ,  konuşmasıyla da perçinledi.

Savaş Abak neden stresliydi!

Başkan Abak’ın kürsüdeki ilk dakikaları ve ilk sözleri öylesine yerindeydi ki herkesi bir anda pürdikkat  kesti kendine. Boluspor’daki başkanlık sürecini ve yaptıklarını bir slayt ile sundu delegelere. Ön sıralarda olduğum için arkama döndüğümde,  sözlerine olan onay mimikleri artıyordu adeta. Ama bir süre sonra o rüzgar durdu. Seçim konuşm metninin bir anda dışına çıkan Sayın Abak, salona olan hakimiyetini bir anda kaybetti.

Uzun zamandır basın ve taraftar ile yaşadığı gerginlik ve ligdeki sıkıntılı gidişat tam da kongre salonunda bozdu başkan Abak’ın dengesini. Kendisi fark edemedi ama 2013-2014 sezonuna çok takıldı mesela. Zor bir süreçte aldığı Boluspor takımını zor da olsa idare ettiğin anlatması gerekirken gaflete düştü bir anda . Salondaki hava tekrar Çarıkçı’ya döndü.

Çarıkçı’dan İnanılmaz bir hamle!

Abak’ın  salon  hakimiyetini kaybetti ğini anlayan kurt başkan Necip Çarıkçı işte tam bu anda son darbeyi  vurdu. Yener Bandakçıoğlu’nun ve Savaş Abak’ın bile ne olduğunu anlayamadığı bir  anda tekrar kürsüye gelen Çarıkçı, işte o an altın vuruşu u yaptı.

‘Boluspor için şimdi değil her zaman göreve hazırım’  cümlesiyle bitirdiği sözleri ve yaptığı inanılmaz strateji, kendisine başkanlığı getirdi. Seçimi kazandıran 14 oy fark, işte tam bu anda döndü Sayın Çarıkçı’ya. İnanılmaz bir hamleydi. Kutlarım.

Şmpiyonluk sözleri belki iki başkandan da gelmedi ama her ikisi de Boluspor markasına bir şeyler kattıklarını ifade ettiler.

Sayın Savaş Abak; teşekkürler

Sayın Necip Başkan; Hayırlı olsun..  Zafer sizindir. Boluspor’un da olur inşallah. Biz inanıyoruz.

 

Yazarın Diğer Yazıları