BALANS AYARI

Bandırma maçıyla beraber balans ayarı başlamıştır..

Balans ayarı da ne ? Diye sorarsanız; Başkanlık seçimiye beraber başlayan kulübün değişim ve dönüşüm sürecidir. Boluspor'un şirketleşme sürecine başkan Necip Çarıkçı'yla başlamış olması bizim için bir lütuftur. Şirketleşme sürecinin detayları hakkında her ne kadar bir bilgiye sahip olmasak da, yönetimin bu konuda Bolu kamuoyuna bir brifing vereceğini umut ediyorum.

Boluspor Kulübünün finans girdisini gönüllülük esasıyla yapılan bağış tekelinden kurtararak( 1965'den beri Boluspor'a  nakdi yadım eden tüm insanlara teşekkürü bir borç bilerek)  borsada (BİST) işlem gören bir şirket modeline taşıyacak değişim, büyük bir devrim. Boluspor'u Türk futbolunda sempatisi, kültürü ve sportif başarılarıyla hatırlayanlar, 10 - 15 yıl sonra köklenmeye başlayacak ekonomik gücüyle de konuşmaya başlayacaklar. Bu güç neyi getirecek? Kuvvetli alt yapıyı getirecek. Köroğlu Arena stadını getirecek. Kişilerden bağımsız yaşayabilen Büyük Boluspor'u getirecek.

Bandırma maçının psiko analizini bir de bu yönden yapınız. Kurumsal başarıya giden yolda sportif başarının at başı yan yana gitmesi, kabul ederseniz zor. Yönetim kurulu ve Fuat Çapa'nın 3 yıllık bir plan sözlerini unutmamak lazım. Bu yıl kurulan kadro, direkt süper lige çıkacak bir kadro mu? Yoksa bunun altyapısı mı? . Sizlerden, duygusallığı bırakarak bu saydığım gerçekleri  kısa süre de olsa anlamaya çalışmanızı rica ediyorum.

 

Yazarın Diğer Yazıları