ATMADIĞIN İÇİN DEĞİL. YAPMADIĞIN İÇİN EMRE!

 Gençsin.                                                                                                                                               Hızlısın.                                                                                                                                             İyi birisin,

Ama, gelecek futbol hayatını tahmin etmek bu oyununla zor değil. Son üç yıldır futboluna şahsi katkın beklentilerin çok altında. Takım hücumunda zaman zaman çok iyisin ama takım defansında ilerlemen çok yavaş kaldı. Hedefini bilmiyoruz ama, sıradan bir futbolcu olmaksa eğer çok iyi yoldasın. Yook!  ben bir star adayıyım. o nasıl laf diyorsan; günümüz futbolu sadece senin yaptığın gibi top ayağındayken oynamak değil Emre Kılınç kardeşim.

Göztepe maçını otur, bi daha izle! Bu adam neden bunları yazıyor diye kendine sor. Seni  zekasıyla top süren, pas dağıtan ve defansına yardım eden bir Emre olarak görmek, her Bolulu gibi  beni de gururlandıracak. Kadrosuna katıldığın o milli takım, seni yaptıklarından ziyade yapabileceklerin şeyler için aldı kadroya. Top bizde iken yaptıklarından çok, top rakipte iken yaptıkların, duruşun, takım oyununa yardımın daha önemli. Bir takım, senin kanadından hem hücum edip, hem arka arkaya hücum yiyorsa, bu ortadaki bir zaafın göstergesidir. Seni üzmek asla istemem. Bu takım, bu kulüp, senden çok daha fazlasını bekliyor. Çünkü bu meziyetler var sende. Allah vergisi hızın, sana yaradandan verilmiş bir nimet. Bununla yetinme. Önemli olan senin yaptığın işte ne kadar üzerine koyduğundur. Eğer bunu 22 yaşında yapamazsan, dost acı söyler; ilerleme gösteremezsin. Seni seviyoruz, bunu da asla unutma.

Göztepe maçını son dakikalarda verdik resmen. Böyle iyi bir takımla kora kor oynamak bizlere umut verdi. Demek ki biraz daha fazla mücadele göstermesi gerekiyor herkesin. Kaleci Soner'i bir kez daha ayakta alkışladık.  Diarra'nın maç sonunda Göztepe tribününde işi neydi? Onu sizlere sormak isterim . Acaba ben mi yanlış gördüm olanları.

İzmir deplasmanına giden 2 otobüs dolusu taraftarımıza yürekten teşekkür etmek lazım. Deplasmanda Boluspor nidaları duymak insana gurur veriyor.  10 hafta, 20 puan. İyi mi? Gayet iyi. Biraz daha inanç sanki ha...

Yazarın Diğer Yazıları