ŞOK ŞOK ŞOK!

ŞOK ŞOK ŞOK!

ŞOK ŞOK ŞOK!

Ajans Urfa'nın duyurduğu haberde Hakan Arslan konusunda Boluspor şikayetinden vazgeçtiyse de Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu bunu kabul etmedi. Kurul, bu durumu etik bulmayarak Boluspor'un itirazını reddetti

17.08.2016

Ajans Urfa'nın duyurduğu haberde Hakan Arslan konusunda Boluspor şikayetinden vazgeçtiyse de Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu bunu kabul etmedi. Kurul, bu durumu etik bulmayarak Boluspor'un itirazını reddetti.

 

Bu karardan vazgeçilmemesi halinde hukuki süreç bitiyor. Başvuracak başka hiçbir yetkili kurum kalmıyor. Yani Şanlıurfaspor şuanda uçurumun tam kenarında duruyor. Deyim yerindeyse ölüm-kalım savaşı veriyor. Çünkü Şanlıurfaspor'un son iki yıl içerisinde yaptığı bütün transferler iptal ediliyor. Sporcuları boşta kalıyor. Spor otoriteleri bütün transferleri iptal edilen bir Şanlıurfaspor'un başarısız bir sezon geçireceği ve adım adım küme düşeceğini belirtirken, sarı yeşilli ekibin yönetimi salı günü toplanacak olan TFF Tahkim Kurulunun vereceği kesin kararı beklemeye başladı. Yönetim umutlu ancak karardan vazgeçilmemesi halinde "B Planı" var mı henüz belli değil. Göründüğü kadarıyla kulübün tek alternatifi yeni seçilen ve konudan çok haberdar olmadığını düşündüğü kurula itirazını iletmek. Sarı-yeşilli kulüp Salı günü itirazını iletmesinin ardından bu kez gözler perşembeden perşembeye toplanan Tahkim Kuruluna çevrilecek. Şayet geri adım atılmazsa, bütün kentin şampiyonluk hayali de, takım gibi ölecek.

 

TFF'nin aldığı bu kararda suiistimal olduğunu dile getiren spor yorumcusu Mehmet Baylan konunun yeterince ciddiye alınmadığını dile getirdi. Karar düzeltilse bile sıkıntıyla karşı karşıya kalan teknik yönetim ve futbolcuların moral ve motivasyonun düşüklüğünü yaşayacağını kaydeden Baylan sosyal medya hesabında şu sözlere yer verdi: "Şanlıurfaspor çok sıkıntılı bir sürece girdi. Tam her şey bitti Boluspor ile yapılan anlaşma gereği Hakan Arslan olayı çözüldü derken en büyük sorun ortaya çıktı. Tahkim Kurulu son aldığı kararla tüm bu yaşanan olayların etik olmadığını ve Şanlıurfaspor Kulübünün bu sezon transfer yapamayacağını söyledi. Ve transfer edilen oyunculara lisans çıkarılamayacağını kararını verdi. Ben bu sorunun çözüleceğini inanıyorum ama haftalardır, söyledik uyardık ama kimse bizi ve bu konuda uyarı yapan hiç bir arkadaşımızı kale almadı. Ligin başlamasına bir hafta kala böylesi önemli bir sıkıntı ile karşıya kalan futbolcu ve teknik heyetin yaşayacağı travmayı varın siz düşünün. Bu karar kalksa bile bu futbolcular, nasıl motive olacak, nasıl maça hazırlanacak? Varın siz düşünün. Tamam ülkemizin çok zor bir zamandan geçiyor. Kabul ediyorum ama bu kulübü yönetenler hiç mi bu işin ciddiyetini kavramadılar. Hukukçulara danışmadılar, resmen ortada bir suiistimal var ve sorumluları muhakkak cezalandırılmalı."

 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulunun Boluspor itirazını reddederek, Şanlıurfaspor transfer yasak kararını onamasının ardından kulüp yönetimi sessizliğini bozdu. Şanlıurfaspor Kulübü Basın Sözcüsü Şeyhmus Göçmez, sıkıntının atlatılacağını belirtti. Göçmez, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "Şanlıurfaspor Kulübü ve Boluspor Kulübü arasında yaşanan Hakan Arslan transferinden dolayı son günlerde bazı basın ve yayın organlarında yayınlanan transfer yasağı durumu söz konusu değildir. Darbe girişimi sonrası istifa eden TFF'nin tüm kurullarının yeni oluşturulması sonucu yeni oluşan TFF Tahkim Kurulu, konuyu değerlendirerek karar almış ve davayı reddetmiştir. Yeniden toplanacak TFF Tahkim kurulunun davayı daha detaylı inceleyerek karar vermesini bekliyoruz. Son günlerde gerek medyada gerekse sosyal medyada Şanlıurfaspor'a 2 dönem transfer yasağının geldiği haberleri kamuoyuna yanlış aktarılmaktadır. Tüm zorlukların üstesinden gelen Şanlıurfaspor kulübümüz bu olayında üstesinden gelecek güce sahip olduğunu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz."

Bu Habere Yorum Yap

Güvenlik Kodu 4OSCL